ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Співробітників кафе, де потруїлись відвідувачі, відсторонили

Санепідслужба провела позапланову перевірку закладу "Кристал", в ході якої фахівці з'ясували, що у деяких співробітників кафе були прострочені санітарні книжки
Depo.
12 червня 2015 13:59
ФОТО: depo.ua

Крім того, 7 співробітників усунули від роботи, а у 21 - взяли кров на серологічне дослідження, для того щоб зрозуміти чи немає серед колективу носія сальмонели, пише МГ "Об'єктив", передає кореспондент Харків.depo.ua.

Як повідомив директор департаменту охорони здоров'я ХОДА Олександр Галацан, з 3 по 5 червня в інфекційні лікарні міста звернулися 7 осіб - шість дорослих і одна дитина. Сьогодні в лікарні залишається тільки 44-річна жінка, інших медики відправили додому.

"При опитуванні пацієнтів фахівцями було встановлено, що на День захисту дітей всі ці люди були в саду Шевченка, відвідували, в тому числі, кафе "Кристал". І, нібито, всі вони їли морозиво "Білочка". З цих 7 пацієнтів, у 6 - в ході обстеження і лікування в стаціонарі - висіяна "сальмонела ентерітідіс". Це досить агресивний мікроорганізм, який призводить до активної кишкової інфекції", - розповів Галацан.

Співробітники управління Держсанепідслужби досліджували в лабораторіях харчові продукти, змиви і воду із закладу, проте сальмонела виявлена не була.

"Тому, для того щоб уточнити ситуацію була проведена позапланова перевірка "Кристалу". Виявлено порушення у 7 людей - оформлення санітарних книжок. Виявлено, що були люди взагалі з простроченими санітарними книжками, 7 співробітників відсторонені від роботи і у 21 співробітника «Кристала» взято кров на серологічне дослідження - це спеціальне дослідження крові для того, щоб зрозуміти, чи немає серед колективу носія сальмонели. Бо, може бути, що все робиться правильно: технологія приготування їжі та її подача відвідувачам може повністю дотримуватися. Але при наявності носія буває так, що його достатньо для того, щоб розвинувся дуже серйозний спалах інфекції. Зараз очікуємо результатів дослідження", - розповів Галацан

Нагадаємо, вчора стало відомо про те, що 7 осіб, в тому числі, одна дитина, заразилися кишковими інфекціями. За попередніми висновками - після обіду в кафе "Кристал".