Смертельні отруєння алкоголем: метанол через Луганщину поставлявся з Росії

Державна фіскальна служба України викрила канал постачання метилового спирту, із якого робився отруйний алкоголь у Харкові
Depo.
1 жовтня 2016 10:17
ФОТО: depo.ua
Смертельні отруєння алкоголем: метанол через Луганщину поставлявся з Росії
Смертельні отруєння алкоголем: метанол через Луганщину поставлявся з Росії

Як передає Depo.Харків, про це перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан написав у Facebook.

Білан зазначив, що метиловий спирт, із якого згодом робився отруйний алкоголь, поставлявся з одного з підприємств у Сєверодонецьку Луганської області.

"Це підприємство, що офіційно займається, зокрема, і продажем метанолу, ввозило зазначену продукцію з Російської Федерації", - наголосив він.

Представник ДФС наголосив, що посадова особа сєверодонецького підприємства за готівку незаконно реалізовувала метанол знайомому посереднику, який перепродав його безпосередньому організатору виготовлення сурогату, отримуючи гроші на картку.

"В даний час також встановлений і допитаний водій, який перевозив спирт. При цьому в наданих йому фіктивних супровідних документах, було вказано, що він нібито перевозив іншу рідину. Всього у незаконний спосіб посереднику цієї оборудки було продано більше п'яти тонн метанолу, який був потім доставлений організаторові виготовлення сурогатного алкоголю. Посередник дав покази і в усьому зізнався. За місцем його проживання вже проведено обшук. А саме у цю мить триває обшук й на зазначеному підприємстві", - підкреслив Білан.

Він додав, що організатор та двоє його посібників учора були арештовані судом на 60 діб без права внесення застави. Ще один посібник знаходиться під домашнім арештом.

"Ми продовжуємо працювати у цілодобовому режимі. Маємо зробити усе можливе, щоб причетні до загибелі десятків людей понесли покарання. До того ж підрозділи податкової міліції націлені на те, щоб в максимально короткі строки виявити усі точки продажу вже готового ядовитого напою, який розійшовся по різним регіонам країни", - підсумував Білан.

Смертельні отруєння алкоголем: метанол через Луганщину поставлявся з Росії - фото 1

Смертельні отруєння алкоголем: метанол через Луганщину поставлявся з Росії - фото 2

Смертельні отруєння алкоголем: метанол через Луганщину поставлявся з Росії - фото 3

Як повідомляв Depo.Харків, в Україні внаслідок отруєння сурогатним алкоголем протягом тижня померли майже 40 людей. Виготовлялася підроблена горілка в Харкові та розповсюджувалася у п’ять регіонів країни.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків