Сказ на Харківщині: У регіоні залишаються 27 "неблагополучних" населених пунктів

У Харківській області протягом року зменшилася кількість зареєстрованих випадків сказу серед тварин

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області, передає Depo.Харків.

За відомостями служби, у 2018 року на території Харківської області зареєстровано 107 неблагополучних пункти, в яких захворіло 109 тварини, що на 17 випадків менше ніж у 2017 році.

Сказ тварин діагностовано: у собак – 29 випадків, котів - 49 випадків, великої рогатої худоби – 10 випадків, дрібної рогатої худоби - 2 випадки, лисиць – 15 випадків, єнотовидної собаки – 2 випадки, куниці – 2 випадки.

Станом на 1 січня 2019 року на території Харківської області залишилося 27 неблагополучних пунктів, де проводяться оздоровчі заходи згідно планів оздоровлення та Інструкцією про заходи щодо боротьби зі сказом тварин.

З метою профілактики сказу тварин фахівці ветеринарної медицини у 2018 році щепили майже 136 тисяч собак, 87,5 тисяч котів та 34,7 тисяч голів рогатої худоби.

Також профілактика сказу проводилася серед диких тварин. У листопаді – грудні 2018 року на території польових та лісових угідь Харківської області проведена кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу. Розподіл приманок з вакциною проводився шляхом розкидання із літаків, а також наземним розподілом. Усього було розкладено 442,8 тисяч приманок на площі 22,1 тис. кв.км.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові домашній кіт, що хворів на сказ, покусав свою господиню, яка проживає в Київському районі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook