Штепі замінять харківського суддю, який безпідставно саджав євромайданівців

У Харкові сформують нову колегію суддів Червонозаводського райсуду, яка слухатиме справу екс-мера Слов'янська Нелі Штепи
Depo.
25 жовтня 2016 09:43
ФОТО: depo.ua
Штепі замінять харківського суддю, який безпідставно саджав євромайданівців
Штепі замінять харківського суддю, який безпідставно саджав євромайданівців

Про це в коментарі кореспондентові Depo.Харків повідомив адвокат Штепи Дмитро Марченко.

"Один суддя звільнений Верховною Радою", - зазначив він.

Марченко зазначив, що під час сьогоднішнього засідання питання про продовження чи зміну міри запобіжного заходу для Штепи він ставити не буде.

Як повідомляв Depo.Харків, 29 вересня депутати парламенту з другої спроби проголосували за звільнення через порушення присяги судді Червонозаводського райсуду Харкова Ірини Прошуті.

У Вищій раді юстиції встановили, що за рішенням Прошуті на 15 діб був заарештований активіст харківського Євромайдану, який 19 лютого 2014 року нібито брав участь у блокуванні академії внутрішніх військ у Харкові, щоб не допустити виїзду курсантів до Києва.

На думку ВРЮ, Прошутя порушила презумпцію невинуватості, відмовившись встановити, що конкретно зробив затриманий, не допитавши свідків, а також розглянувши адміністративну справу в неробочий час суду, що заборонено Кодексом про адміністративні правопорушення.

Довідка Depo.Харків. Прошутя була однією з членів колегії суддів, що розглядає справу екс-мера Слов’янська Донецької області Нелі Штепи, яку обвинувачують у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України.

31 січня 2016 року Порошенко підписав наказ про звільнення судді Червонозаводського районного суду Харкова Дениса Чудовського, який головував у складі колегії суддів, яка слухає справу Штепи. Зараз головує у колегії суддя з Макіївки Віктор Єжов.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків