Штепа вимагає скасувати міру запобіжного заходу

Екс-мер Слов’янська Неля Штепа вимагає Червонозаводський райсуд Харкова скасувати їй міру запобіжного заходу
Depo.
19 липня 2016 16:18
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків, відповідне клопотання під час сьогоднішнього засідання заявив захисник Штепи, адвокат Дмитро Марченко.

Він наголосив, що Штепа тримається під вартою вже третій календарний рік. При цьому адвокат зауважив на тому, що підозра оголошена обвинувачуваному має бути підкріплена доказами, тобто має бути обґрунтована.

Він додав, що свідки обвинувачення вже допитані, вплинути на їх показання Штепа не має можливості, докази у справі вже долучені, тому їх неможливо знищити.

Марченко підкреслив, що у справі відсутні потерпілі і цивільні позивачі. "ДНР" та "ЛНР" не визнані юридично ані Україною, ані будь-якими іншими країнами світу, судами чи міжнародними організаціями терористичними організаціями.

Адвокат наголосив, що підозра у вчиненні злочину не може бути причиною настільки тривалого тримання під вартою. На підкріплення цієї тези Марченко навів кілька рішень Європейського суду з прав людини.

Він додав, що суд має скасувати запобіжний захід, якщо не доведено небезпеку порушення процесуальної поведінки підозрюваною.

У свою чергу представники прокуратури заперечили проти заявленого клопотання. Натомість вони заявили своє клопотання про подовження міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком ще на два місця, починаючи з 23 липня.

Прокурори зауважили, що закон не передбачає іншої, окрім тримання під вартою, міри запобіжного заходу для підозрюваних у посяганні на територіальну цілісність та незалежність України, а також у створенні терористичної організації.

Прокурори додали, що відомостей, які б спростовували дані, з огляду на які обиралася Штепі міра запобіжного заходу, не з’явилися.

Суд видалився до нарадчої кімнати для ухвалення рішення за заявленими клопотаннями.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків