Що відомо про нардепа Кучера, який очолив Харківську ОДА
Головою Харківської облдержадміністрації став нардеп від партії "Слуга народу" Олексій Кучер
Парадоксально, але чутки про те, що Кучер може стати новим головою Харківської ОДА з'явилися одразу після рішення Кабінету міністрів від 6 вересня про перепризначення Юлії Світличної на цю посаду. У публічну площину потрапила тільки інформація, що Світличну залишать головою Харківської ОДА, однак за кадром залишилася низка умов, що їй висунули. Фактично, після виконання цих умов зникав увесь смисл обіймати цю посаду.
Останні кілька тижнів у регіоні змінили керівників силових підрозділів, які були лояльними до Світличної. Здавалося, ймовірність позитивного для Світличної рішення дещо зросла після акцій протесту "Ні капітуляції!", що збільшили політичну вагу міністра Арсена Авакова, якого традиційно вважають куратором Харківської області. Утім, другого після кабмінівського кроку – указу президента про призначення на посаду – так і не відбулося.
Увесь цей час боротьба за крісло тривала між двома представниками "Слуги народу" – нардепом-мажоритарником Олексієм Кучером і нардепом-списочником, експертом з питань судової реформи в Зе-команді Іриною Венедиктовою. Перший навіть випустив 1 жовтня на одному з центральних інформаційних сайтів інтерв’ю, що має ознаки замовного. У цій публікації Кучер заявив, що чутки про його призначення головою Харківської ОДА – ні що інше, як чутки.
Утім, уже через тиждень Кучер у єдиному реєстрі опублікував свою декларацію як кандидата на посаду голови Харківської ОДА. Факт публікації свідчить про проходження певної стадії процесу призначення на державну службу.
Але після того, як Кучер показав свої статки, до нього виникла низка запитань. Зокрема, згідно електронної декларації за 2018 рік, Кучер, який з 2011 року активно працює адвокатом і, за нашою інформацією, продовжував це робити у 2018 році, не отримав ані копійки доходу. Так само за рік нічого офіційно не заробила і його дружина.
Хоча у власності подружжя знаходяться квартира площею 62,9 кв.м у Харкові, земельна ділянка площею 103 кв.м у Люботині Харківської області, земельна ділянка площею 1 тис. кв.м у Люботині, житловий будинок площею 62 кв.м у Люботині, земельна ділянка площею 62,5 тис. кв.м у Херсонській області. Також адвокат орендує офіс площею 77,8 кв.м у Харкові, а дружина будує житловий будинок у Люботині.
При цьому без копійки доходів у 2018 році Кучер купив дві квартири у Харкові (68,6 кв.м і 61,9 кв.м), віддавши за них більше 1,265 млн грн.
Серед цінного майна Кучер задекларував два годинники "Ролекс" і п'ять автомобілів, останній із яких – Lexus NX 200T – куплений у безгрошовому 2018 році. Крім цього, Кучер є власником 11 акцій ПАТ "Миколаївцемент" і 10% статутного капіталу юридичної компанії "Дартлі груп".
До цього, нардеп задекларував 77 біткоїнів на загальну вартість більше 299 тис. дол. і 87 тис. дол. готівкою. Його дружина – 205 тис. дол. готівки.
Дружина нардепа Вікторія Кучер подавала як помічник судді електронну декларацію за 2016 рік. Тоді вона не показувала теж жодного офіційного доходу чоловіка. А сама отримувала тільки виплати по народженню дитини. У тій декларації у подружжя не було двох елітних годинників, великої частини майна, та й готівки у жінки було удвічі менше – тільки 110 тис. дол. Біткоїнів і доларів у чоловіка Вікторія Кучер не декларувала також. Відтак, виходячи з декларації, свої статки Кучер нажив протягом 2016-2018 років, однак у 2016 і у 2018 році він не отримував офіційних доходів.
Говорити про те, що Кучер на парламентських винирнув нізвідки і переміг своїх дуже відомих конкурентів не варто. На Харківщині молодий юрист з'явився у публічній площині після Революції Гідності. Чоловік був захисником низки відомих посадовців, правоохоронців, суддів і бізнесменів, які фігурували у гучних корупційних розслідуваннях.
Зокрема, Кучер був адвокатом підозрюваного у хабарництві одіозного харківського судді Сергія Лазюка, захищав фігуранта "кооперативної схеми" розкрадання землі в Харкові, депутата міськради Бориса Бароніна (у цій справі підозрюваним досі є екс-нардеп Михайло Добкін), підозрюваного у хабарництві депутата Харківської міськради Романа Сальникова, у "справі про рюкзаки" представляв інтереси харківського бізнесмена Володимира Литвина, був адвокатом викритого на шахрайстві з видачею підроблених премій Оксфордського університету Антона Саввова та інших одіозних осіб.
На минулих парламентських виборах Кучер від "Слуги народу" балотувався на 179-му мажоритарному виборчому окрузі в Харківській області (Красноград, Лозова, Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський, Сахновщинський райони). Там він упевнено, набравши більше 50,6% голосів, переміг своїх основних конкурентів – голову Харківської ОДА Сергія Чернова і великого харківського промисловця, власника групи "УПЕК", колишнього нардепа Анатолія Гіршфельда. При цьому бюджет, який використав на рекламну кампанію, був одним із найбільших.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків