Що можна очікувати від міжнародного економічного форуму в Харкові

У Харкові в переддень міжнародного економічного форуму зібралися посли більше 10 країн світу
Depo.
22 вересня 2016 21:59
ФОТО: depo.ua
Що можна очікувати від міжнародного економічного форуму в Харкові
Що можна очікувати від міжнародного економічного форуму в Харкові

Керівник Харківської ОДА Юлія Світлична провела зустрічі з низкою міжнародних делегацій, обговорюючи перспективи VІІІ Міжнародного економічного форуму "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!", який пройде 23 вересня в Харкові.

Регіон отримав перелік галузей, що найбільш привабливі для іноземних інвесторів.

Словенія

Керівниця Харківської ОДА провела зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Словенія в Україні Наташею Прах. Головна тема - галузь сільського господарства та екології.

Що можна очікувати від міжнародного економічного форуму в Харкові - фото 1

Світлична констатувала, що агросектор регіону, як і всієї України, сьогодні орієнтований на виробництво сировини. На її думку, галузь необхідно переорієнтувати на переробку та виробляти готову продукцію з сільгоспсировини в регіоні. Крім того, голова області повідомила послу, що на території Харківської області планується побудувати кілька сміттєпереробних заводів.

Посол Словенії також висловила зацікавленість у розвитку відносин між представниками агробізнесу двох країн. "Наша країна активно займається розвитком інформаційних технологій, у тому числі, у сфері агробізнесу. У нас є низка розробок – "smart solutios" - для сільського господарства, які допоможуть вам розвивати цю галузь", - зазначила посол.

Прах також пообіцяла сприяти залученню словенських фахівців до будівництва сміттєпереробних заводів у Харківській області.

Бразилія

Зустріч Світличної з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Бразилія в Україні Освалдо Біато була присвячена питанню відкриття на території Харківської області Почесного Консульства Федеративної Республіки Бразилія.

Що можна очікувати від міжнародного економічного форуму в Харкові - фото 2

"Ми дуже сподіваємося, що відкриття представництва Бразилії на території нашого регіону додасть новий вектор нашим взаєминам і сприятиме розвитку співпраці в економічній сфері, АПК, освіті, науці, культурі та інших напрямках. Це дозволить кожному харків'янину знайти себе і реалізуватися", - зазначила керівник Харківської області.

Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні в свою чергу заявив, що бачить серйозні перспективи спільної роботи з Харківською областю. "Через великий потенціал та силу Харківського регіону невипадково ми обрали почесним консулом активну і серйозну людину, - зазначив Біато. - Ми віримо, що Харків має величезний потенціал розвитку в багатьох сферах, особливо - в бізнесі. Ми думаємо, що можна укласти угоду з вашим регіоном в комерційній сфері для того, щоб полегшити можливості співпраці та інвестування, особливо, в галузі сільського господарства".

Біато також зазначив, що перспективним напрямком співпраці вважає розвиток освіти і науки.

Албанія

Під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Албанія в Україні Шпресою Куретою Світлична заявила, що домовленості про співпрацю Харківської області з Республікою Албанія вже дають перші результати. "Мені приємно повідомити, що перший студент з Албанії буде навчатися в Харківській області вже цього року. Сподіваюся, що це тільки початок нашої спільної роботи в цьому великому, глобальному напрямку", - зазначила керівник Харківської ОДА, додавши, що вважає перспективними напрямки співробітництва в сільському господарстві й транспорті.

Що можна очікувати від міжнародного економічного форуму в Харкові - фото 3

У свою чергу Курета повідомила, що з метою розширення зв'язків між Харківською областю та Республікою Албанія на даний момент вирішується питання про запровадження прямого авіарейсу Тирана - Харків.

В'єтнам

Надзвичайний і Повноважний Посло Соціалістичної Республіки В'єтнам в Україні Нгуєн Мінь Чи прямо сказав, що В'єтнам хоче домовлятися з Харківщиною про співпрацю. Посол запропонував направити делегації представників країн для пожвавлення спільних проектів.

Що можна очікувати від міжнародного економічного форуму в Харкові - фото 4

Посол висловив упевненість в тому, що у Харківській області та В'єтнаму є кілька напрямків для успішного співробітництва. "Харків - це найбільший в Україні промисловий центр і харківська продукція у нас давно популярна. Ми із задоволенням відновимо постачання вашої продукції до В'єтнаму. Крім продукції промислових підприємств, ми зацікавлені в поставках сільгосппродукції, зокрема соняшникової олії", - додав Нгуєн Мінь Чи.

"Безумовно, ми будемо активно співпрацювати в рамках своїх повноважень для того, щоб надати взаємовідносинам практичний характер", - підсумувала зустріч Світлична.

США

Під час спільного брифінгу Світлична та Посол США в Україні Марі Йованович наголосили, що в області буде реалізований спільний антикорупційний проект "Протидія корупції в Харківській області", який дозволить отримувати гранти всім громадським організаціям Харківщини для реалізації антикорупційних програм, а також пропонувати механізми щодо покращення співпраці, налагодження роботи органів місцевого самоврядування та органів державної влади.

Що можна очікувати від міжнародного економічного форуму в Харкові - фото 5

Світична наголосила, що презентація проекту відбудеться 23 вересня під час VIII Міжнародного економічного форуму "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!".

У свою чергу Йованович закликала всі організації, які мають ідеї у сфері боротьби з корупцією, брати участь у конкурсі. Вона зауважила, що "підзвітність і відповідальність державних органів під час виконання ними своїх обов'язків – це фундамент будь-якої ефективної політичної системи.

"Мені було дуже приємно поспілкуватися з Юлією Світличною, яка має хорошу репутацію в США. Було дуже корисно і приємно почути, що відбувається в Харківському регіоні, які проводяться реформи і який це має вплив на життя простих людей", - підсумувала Йованович.

Офіс Харківщии

Ще однією новиною сьогоднішнього дня було те, що офіси Харківської області відкриються в Нью-Йорку і містах Євросоюзу. Про це повідомив керівник Міжнародного агентства регіонального розвитку "GloBee" Дмитро Шувал під час круглого столу з представниками американського, європейського та харківського бізнесу.

"Нам вдалося передати гуманітарну допомогу на сотні тисяч доларів низці районних лікарень області, а також військовому госпіталю. На стадії підписання сьогодні знаходяться два великих контракти між фармацевтичною фабрикою "Здоров'я" і двома американськими компаніями, які будуть випускати продукцію на базі харківського підприємства. Завдяки офісу вдалося знайти партнерів в Азії і Європі для харківського підприємства, яке виробляє жирні кислоти", - зазначив Шувал, говорячи про результати роботи офісу Харківської області в Вашингтоні.

Що можна очікувати від міжнародного економічного форуму в Харкові - фото 6

За інформацією керівника офісу Шая Франкліна, за час роботи установи між харківськими та американськими компаніями вдалося укласти близько 20 угод, знайти біля 80 потенційних партнерів для наших підприємців.

"Інвесторам США цікаві харчова, фармацевтична промисловість вашого регіону, сфера IT. Наш офіс постійно відстежує нові можливості для розвитку бізнесу, залучення грантів в Харківський регіон, отримання гуманітарної допомоги. Ми повідомляємо про ці можливості, щоб тут могли діяти, - сказав Франклін. - На даний момент у нас є можливість співпраці з агентством, яке готове дати гарантії під 100 млн дол. інвестицій. Зараз ведемо роботу з інвесторами, які готові вкласти ці гроші в Харківський регіон".

За словами учасників круглого столу, ще одне представництво Харківської області відкриється в Нью-Йорку (США), Падуї (Італія), а також у Берліні (Німеччина) та Люксембурзі.

В цілому за результатами сьогоднішнього міжнародні делегації висловили підтримку керівництву харківського регіону, що дає підстави сподіватися на покращення інвестиційної привабливості області й на підписання конкретних угод про міждержавне співробітництво під час міжнародного економічного форуму 23 вересня в Харкові.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків