UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Що має бути на столі слобожанина в рік Жовтого Собаки

На Слобожанщині під час новорічних свят традиційно пригощають фірмовим м'ясом, пампушками та гречаниками

Що має бути на столі слобожанина в рік Ж…

Новий рік вже на порозі, справжні господині вже спланували новорічне меню та закупили або от-от докуплять продукти на святковий стіл. Depo.Харків дізнався, що має бути на столі під час новорічних свят у справжньої слобожанської родини.

Як за допомогою смаколиків порозумітися із Жовтим Собакою

У 2018 законним господарем року стане Земляний Собака. Це тварина домашня, вона надає перевагу простій та ситній їжі. Тож фахівці радять готувати прості страви, але у великій кількості.

Найменше пощастить вегетаріанцям, адже основний акцент під час приготування святкового столу треба зробити на м'ясних стравах. Їх варто приготувати одразу кілька.

Традиційні "Олів'є", оселедець "під шубою", крабовий салат також будуть доречні на святковому столі. В якості гарнірів будуть актуальні яскраві страви з овочів. А ще Собачка дуже любить десерти з кисломолочних продуктів. Наприклад, солодкі страви з сиру, морозиво й торти зі сметанним кремом. Не залишиться святковий стіл і без фруктів та овочів. Віддати перевагу варто жовтим і помаранчевим кольорам – це можуть бути апельсини, мандарини, хурма, лимон, ананас і банани.

Оформити святковий стіл краще в теплих та спокійних тонах.

В найкращих традиціях слобожанської кухні

Традиційна слобожанська кухня напрочуд різноманітна та водночас проста. Обмежений вибір інгредієнтів з лишком компенсувався вмінням їх комбінувати, працьовитістю хазяйки та її здатністю догодити великій родині.

Найулюбленішими стравами всіх слобожан були і залишаються борщ з капустою та буряками, крута каша, галушки та вареники з різноманітною начинкою. Але серед традиційних святкових страв слобожанської кухні знайдеться чимало делікатесів та смаколиків.

Враховуючи смаки та вподобання Собаки як господаря року, можна і борщу приготувати. На Харківщині до борщу додають квасолю та фрикадельки з яловичини, окрім того, на столі у кожної добропорядної слобожанської родини мають бути декілька "регіональних" страв.

М'ясо. Хоча слобожани в повсякденному життя м'яса їли не багато, під час свят на цих продуктах не економили, особливо на Різдво та Великдень. На столі мають бути кільце ковбаски, шматок сала та печеного баранця. Одним з фірмових рецептів слобожан є драглі зі свинячих ніг (нині частіше використовують назву холодець) - свиняче або яловиче м'ясо зварене з морквою, цибулею, спеціями та вистигле у холодному місці. Другою за популярністю стравою є кендюх – свинина смажена з цибулею та перцем. Також можна приготувати шпундру – смажену свинину з буряками.

Вареники. Це одна з найулюбленіших страв не лише на Слобожанщині, але й в Україні загалом. Вареники готували як на свята, так і в повсякденному житті.

Узвар. Жодне свято у слобожан не обходилося без узварів. Найкраще цей напій готувати із сухих груш, яблук, вишень та слив. Альтернативою узвару може стати кисіль - фруктовий або на молоці.

Пампушки чи пироги. Аби задобрити собаку та не відходити від сталих традицій, варто напекти пирогів чи пампушок. Начинку для святкових смаколиків можна обирати на власний смак та розсуд, але не забувати, що Собака полюбляє м'ясо. А от якщо надумаєте готувати пампушки, можна спекти гречаників у найкращих традиціях краю.

Сало. Ну яке справжнє свято без традиційного та найбільш універсального продукту слобожанців – свинячого сала?! Такий атрибут новорічного столу неодмінно й Пес оцінить. А приготувати його можна, як заманеться: посмажити, закоптити або просто нарізати й сирим подати до столу.

Медовуха. Мед здавна посідав особливе місце у культурі слобожанського краю. З цього делікатесу готували не тільки медовухи й перцеві настоянки, а й різноманітні начинки для десертів, підливи і соуси.

Пряники із кониками на Різдво. На Слобожанщині перед Різдвом випікали святкові пряники. Смаколики робили в формі коней, коней з вершниками та панянок. Пряники випікали спеціально для того, аби давати колядникам та гостям. Наприклад, у Новій Водолазі традиція випікання пряників та печива з патоки збереглася й до наших днів, а рецепти передаються від свекрухи до невістки. До смаколиків також відносять печиво "горішки". Їх випікали на півдні Харківщини.

Тож, готуючись до свята, кожному порядному слобожанцю варто просто згадати перекази бабусі й окрім традиційних "Олів'є" та мандаринів прикрасити новорічний стіл кількома добре знайомими з дитинства стравами.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme