СБУ депортувала росіянку, якій на РФ загрожують тортури, - правозахисник

Служба безпеки України депортувала на Росію уродженку Дагестану Аміну Бабаєву, яка хотіла просити про притулок в Україні
Depo.
13 вересня 2016 18:39
ФОТО: depo.ua

Про це в коментарі кореспондентові Depo.Харків сказав харківський правозахисник Борис Захаров.

За його словами, справою громадянки Росії, уродженки Дагестану Аміни Бабаєвої займався адвокат Харківської правозахисної групи Олег Максименко.

Захаров зазначив, що 9 вересня Бабаєва прибула в Харків з Туреччини, в аеропорту жінку тримали до 11 вересня, оскільки не хотіли впускати до України через нібито зв’язки з ІДІЛ. Правозахисник висловив переконання, що турецькі правоохоронці, якби мали докази причетності Бабаєвої до ІДІЛ, арештували би її, а не депортували. "Там усіх, хто хоч якось пов’язані з екстремізмом, просто депортують, а тих, кому є що пред’явити, арештовують", - наголосив він.

Захаров зазначив, що до Бабаєвої тривалий час не пускали навіть адвоката, про що була написана заява до поліції. 11 вересня після тривалих перемовин із прикордонниками, в тому числі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Харківській області Валентини Вельцен, Бабаєву випустили з аеропорту.

Захаров додав, що наступного дня, 12 вересня, Бабаєва разом із подругою прибули до відділення міграційної служби, щоб подати заяву про визнання її біженцем. Звідти громадянку РФ вивели невідомі люди, посадили силоміць в автомобіль та вивезли. Через деякий час Бабаєва зателефонувала своєму співвітчизнику та повідомила, що вже перебуває на території Росії.

Захаров підкреслив, що на Росії Бабаєва не оголошена в розшук, також не було офіційного запиту на її екстрадицію, однак її рідних викликали до ФСБ через начебто екстремізм. "Їй можуть загрожувати тортури та жорстоке поводження", - висловив переконання правозахисник.

Як повідомляв Depo.Харків, росіянку, яка може бути причетною до діяльності терористичної організації "Ісламська держава", примусово видворили з території України.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків