ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Саакашвілі хочуть "підколоти" губернаторством на Одещині

Яценюк і Порошенко хочуть зробити "вилку" Саакашвілі, який дістав їх своїми розмовами про реформи
Depo.
30 травня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі хочуть "підколоти" губернаторством на Одещині
Саакашвілі хочуть "підколоти" губернаторством на Одещині

Спочатку, інформація від міністра екології Шевченко, який не приховував свого захвату, про те, що Саакашвілі мають призначити губернатором Одещини, здавалася якимось ідіотським фейком. Але потім цю новину підтвердив заступник керівника АП Чалий, який заявив, що є подання Кабміну на Саакашвілі і 99%, що Порошенко його підпише. А тепер саме головне питання - Кабмін Яценюка і АП Порошенка хочуть бачити Саакашвілі губернатором в Одесі, але - чи хоче цього сам Саакашвілі?

Відверто кажучи, скидається на те, що всю цю комбінацію могли провернути, не спитавши самого Саакашвілі, адже, після того як він був Президентом і тепер є головним радником з реформ, вся ця історія виглядає як ляпас.

Для чого ж Яценюк і Порошенко вирішили дати ляпас Саакашвілі? Відповідь проситься дуже проста. Саакашвілі вже відверто заговорив, що немає політичної волі до реформ. Загалом, для українців це не стало відкриттям, але з вуст головного реформатора на пострадянському просторі це звучить як вирок. І це не може не дратувати перших осіб держави. От вони і вирішили по-ієзуїтськи запропонувати Саакашвілі власним прикладом показати як робляться реформи в окремо взятій області. А заодно і показати як треба боротися з олігархами, адже, на цій посаді Саакашвілі має змінити партнера Коломойського Палицю.

Яценюк і Порошенко очікують, що Саакашвілі не погодиться на цю пропозицію. І в нього достатньо на це причин - по-перше, це відверте пониження у статусі (от якби Яценюк чи Порошенко запропонували йому свої крісла, то, мабуть грузинський друг України і погодився б), а, по-друге, і коню зрозуміло, що серйозні реформи в окремо взятій області, тим більш такій складній і неспокійній як Одеська, це цілковита маячня. І Саакашвілі по логіці речей має образитися і поїхати геть з України, хлопнувши дверима. На що наші можновладці скажуть - ну от, всі гаразді говорити про реформи, а як робити щось конкретне, то тікають. А далі з уряду почнуть виживати всіх надокучливих грузинів та інших "боровиків".

В принципі, комбінація проста і логічна. Але... а раптом Саакашвілі плюне на гонор та складнощі і погодиться, і щось таки зробить на Одещині. Схоже на Печерських пагорбах такого повороту не чекають.