"Русская вєсна" в Харкові: Учасник штурму ОДА відбувся умовним терміном (ФОТО, ВІДЕО)

Харківський суд дав умовний термін учаснику захоплення будівлі ОДА 1 березня 2014 року

"Русская вєсна" в Харкові: Учасник штурм…

Відповідний вирок ухвалив Київський райсуд Харкова 28 січня, передає Depo.Харків.

Підозрюваний – раніше не судимий харків'янин, заступник начальника цеху №14 з виробництва ДП "Завод "Електротяжмаш", якому інкримінувалося скоєння злочину за ч. 1 ст. 294 КК України (масові заворушення).

Згідно матеріалів справи, 1 березня 2014 року чоловік, діючи спільно з групою інших людей, близько 13:00 взяв участь у захопленні будівлі Харківської ОДА.

У судовому засідання обвинувачений свою вину не визнав. Чоловік заявив, що заходити в будівлю ОДА ніхто не заважав, тому він зайшов для того, щоб звільнити її від "євромайданівців", котрі раніше начебто захопили будівлю Харківської ОДА.

"Вказав, що в цей час він почув, що хтось у приміщенні просить допомогти і він вирішив зайти та допомогти, проте нікого не знайшов та трохи походивши у приміщенні ХОДА він вийшов з нього та побачив "живий" коридор. Зазначив, що не брав участі у побитті людей, яких проводили через нього", - йдеться у вироку.

Чоловік підтвердив, що під час захоплення будівлі ОДА він був одягнутий в чорну куртку з капюшоном, до якого була прив'язана так звана "Георгієвська стрічка". Вказував, що не брав активної участі у масових заворушеннях, які супроводжувались захопленням будівлі, думав що будівлю звільняють від захоплення, свою провину у висунутому обвинуваченні не визнає.

Однак суд зазначив, що вина підсудного підтверджується відеозаписами, на яких він "голосно радіє" побиттю людей і захопленню ОДА, а також допитами свідків.

Вивчивши докази у справі, суддя ухвалив визнати робітника "Електроважмашу" винуватим у масових заворушеннях і призначити йому покарання у виді 5 років позбавлення волі, однак звільнити від відбування покарання з іспитовим терміном на 2 роки.

Довідка Depo.Харків. 1 березня 2014 року проросійські активісти після мітингу захопили будівлю обладміністрації й силою видворили звідти активістів Євромайдану, поставивши їх на коліна і влаштувавши "коридор ганьби". Фізично постраждали тоді більше 100 осіб, у тому числі і відомий український письменник, громадський діяч Сергій Жадан. Незабаром загарбників вдалося витіснити і повернути будівлю під контроль місцевої влади.

Повторний штурм Харківської ОДА стався 6 квітня - одночасно з захопленням Донецької обладміністраціі й луганського СБУ.

Учасники штурму "прорвали" оточення з 200 правоохоронців – міліція, не чинячи особливих перешкод, просто розступилася і пустила бойовиків у приміщення. Проросійські активісти захопили обладміністрацію та почали зводити навколо будівлі барикади із залізних огорож, ящиків та покришок. Над будівлею підняли триколор.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme