Росія використовує полонених моряків для впливу на вибори в Україні, - Клімкін

Україна не визнає жодних судових рішень щодо моряків, захоплених у полон у Чорному морі

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це сьогодні, 15 січня, під час відкриття Почесного консульства Республіки Словаччина в Харкові сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи рішення російського суду продовжити тримання під вартою захопленим українським морякам і проводити засідання у закритому режимі.

"По-перше, ми не визнаємо фейкових рішень фейкових судів. Те, що Росія намагається не пустити туди не тільки спостерігачів, спостерігачів від наших друзів – і від Європейського Союзу, і від Канади – не допустити туди нікого, ані консулів, ані родичів. Це насправді рейкова машина, яка просто штампує ці рішення. Я вже казав, що Росія використовує зараз і буде використовувати наших хлопців для своїх маніпуляцій у контексті впливу на ситуацію в Україні у виборчому сенсі, і в більш загальному сенсі", - сказав Клімкін.

Міністр наголосив, що обговорював тему українських військовополонених з головою МЗС Словаччини, головою ОБСЄ Мірославом Лайчаком. Ця тема також буде предметом переговорів з міністром закордонних справ Німеччини у п'ятницю, 18 січня.

"Нам дуже важливо не зменшувати темпу в смислі тиску на Російську Федерацію. Ми дуже багато після Нового року розмовляли з нашими колегами-міністрами, і сьогодні з Мірославом, у п'ятницю, до речі, буду зустрічатися з міністром закордонних справ Німеччини, там буде більше тем. І "Північний потік", і багато інших. Але це буде абсолютно ключова тема. Звичайно, дуже важливо повернути наші судна, врешті-решт це наша власність, але це залізо. А хлопці чекати не можуть, тому саме на цьому маємо побудувати тиск", - сказав Клімкін.

Міністр закликав віддати шану українським морякам, які зайняли чітку позицію та заявили, що вони всі є військовополоненими.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook