Росія перетворила Керченську протоку на клапан і "кузню" міфів, - Клімкін

Україна вимагатиме політичної заяви країн Євросоюзу щодо необхідності забезпечення свободи мореплавства у Керченській протоці

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це сьогодні, 15 січня, під час відкриття Почесного консульства Республіки Словаччина в Харкові сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Складна (ситуація у Керченській протоці – ред.). Сьогодні у порту Маріуполя два судна. Подивіться на будь-яку картинку, що була п'ять років тому. Їх було 15-18. Різниця не у 2-3 рази, – сказав Клімкін. - Сьогодні ми зробили відеозв'язок. Був зв'язок із керівництвом порту та з портовиками, які реально з цифрами розповіли, як воно є. Це ж не те, що хтось із наших друзів вірить у пошук терористів. Коли ФСБ шукає на якомусь судні терориста один день, два, а деяких 7-8-9, то для чого таке ФСБ. Усі прекрасно зрозуміло, для чого це".

Він наголосив, що станом на 15 січня ситуація для мореплавства українських суден і суден, що прямують в українські порти, у Керченській протоці не покращилася.

"Ситуація не покращилася. Росія контролює Керченську протоку, як клапан. Відпускаючи і запускаючи, при цьому продукуючи міфи стосовно того, що там відбувається", - сказав міністр.

Клімкін наголосив, що МЗС України вимагатиме чіткої політичної заяви від Євросоюзу щодо свобідного мореплавства у протоці. "Тому сьогодні і завтра буде моя тема з Мірославом (Лайчаком – ред.) – чітка політична заява не тільки від окремих країн, а від Європейського Союзу про свободу мореплавства в Керченській протоці та Азовському морі", - підкреслив він.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook