Рішення суду, який призупинив подорожчання проїзду в Харкові, мають виконуватися, - Світлична

У Харкові необхідно провести аудит комунальних підприємств-перевізників

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, голова обладміністрації Юлія Світлична прокоментувала ситуацію з тарифами на перевезення пасажирів у підземному та надземному міському електричному транспорті Харкова.

Світлична підкреслила, що рішення суду потребують повного виконання. "Судове рішення є обов'язковим до виконання - це норма Конституції України. Законодавство передбачає можливість оскарження рішення суду, що має чітку процедуру. Але невиконання рішення суду несе за собою кримінальну відповідальність, і така відповідальність обов'язково буде, - відзначила голова Харківської ОДА. – У цей же час прошу всі масові заходи або мітинги проводити згідно чинного законодавства, не порушуючи громадський порядок та не створюючи дискомфорт для жителів та гостей Харкова".

Керівник області зауважила, що обласна державна адміністрація не має повноважень щодо встановлення або погодження тарифів на перевезення пасажирів у міському транспорті. Такі рішення діючим законодавством були передані до компетенції органів місцевого самоврядування – у даному випадку виконкому Харківської міської ради.

"Однак вважаю, що якість та доступність роботи підприємств комунальної сфери – це, в першу чергу, питання рівня менеджменту цих підприємств. Тому перед тим, як розпочинати дії щодо підвищення тарифів, необхідно провести аудит роботи відповідних комунальних підприємств, забезпечити його прозорість та використати всі фінансові та організаційні ресурси для не підвищення вартості проїзду у міському електротранспорті. Впевнена, при ефективному менеджменті це можливо" - сказала Світлична.

Як повідомляв Depo.Харків, 19 лютого Харківський окружний адміністративний суд за позовом активістів призупинив рішення виконкому Харківської міської ради про підняття тарифів на проїзд у метрополітені, трамваях і тролейбусах. Згідно рішення суду, що вступає в дію одразу після проголошення, вартість проїзду у метрополітені з 20 лютого мала повернутися до 5 грн, у трамваях і тролейбусах – до 4 грн.

Незважаючи на два судових рішення, комунальний транспорт не знизив тарифів.

20 лютого в мерії провели засідання виконкому. Про це засідання журналісти дізналися лише після того, як засідання фактично завершилося.

Довідка Depo.Харків. Проїзд у харківському метрополітені з 7 лютого подорожчав до 8 грн, у міському електротранспорті – до 6 грн на початку лютого.

6 лютого харків'яни у зв'язку із подорожчанням вартості проїзду у метро масово поповняли електронні картки.

У Харкові подали до суду позови про скасування рішень виконавчого комітету міськради про підняття тарифів на проїзд.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook