Ринок медпослуг в Україні є нерегульованим та корумпованим, - харківський депутат

Централізована форма організації державної медицини, діюча ще з радянських часів, гальмує розвиток галузі в цілому і сприяє корупції на місцях

Ринок медпослуг в Україні є нерегульован…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації "Самопомочі", таку думку висловили депутат облради від фракції "Самопоміч", лікар-педіатр і виконавчий директор Українсько-німецької медичної асоціації Вікторія Мілютіна.

На її думку, необхідність реформування сфери охорони здоров'я ні в кого не викликає сумнівів, однак процес реформування не може бути швидким та односпрямованим.

Депутат переконана, що революція в сфері медицини неможлива. "Це - поступовий еволюційний процес. Харківська область - в авангарді цих змін. Виключно рішенням зверху реформу неможливо здійснити, потрібен взаємний рух професійного співтовариства, пацієнтських організацій, потрібна і політична воля. Учасники системи самі не зміняться: для цього потрібно залишити зону комфорту", з сказала Мілютіна.

Безкоштовної медицини в Україні наразі не існує. Це визнають і пацієнти, і лікарі. Ті суми, які виділяються з державного бюджету, йдуть переважно на оплату комунальних послуг (65%) і мізерні зарплати медпрацівникам. Решту вимушено доплачують самі пацієнти.

"Обсяг медичної субвенції в 2015 році склав близько 50 млрд грн. Весь обсяг ринку медичних послуг оцінюється Світовим банком близько 200 - 250 млрд грн. Різниця - та сума, яку ми (пацієнти) платимо за медичні послуги: в благодійні фонди з невідомим цільовим використанням, "в кишеню лікаря" тощо. При цьому якість послуги не підвищується. Ані на розвиток, ані на навчання медперсоналу, ані на впровадження нових технологій ці гроші не йдуть. З цієї суми не сплачуються податки. Це - обсяг "чорного ринку" медичних послуг. Я впевнена, що окремі персонажі, які люто перешкоджають впровадженню медреформи, зацікавлені в тому, щоб зберегти існуючий тіньовий ринок медичних послуг. У міжнародній медичній спільноті наш ринок відомий як нерегульований, корумпований та невеликий. Крім нас самих нам ніхто не допоможе його змінити", - наголосила депутат.

Мілютіна пов'язує реалізацію медреформи з децентралізацією. За її словами, ці два процеси взаємопов'язані. Завдяки децентралізації медицина повинна перетворитися "з абстрактної державної медицини невідомої якості в медицину конкретної громади, за гроші, якими володіє громада. Громада, у свою чергу, повинна бути зацікавлена в здорових громадянах. Повинен зміститися фокус із хвороби на здоров'я населення. Якщо якість лікування покращиться, то і люди звертатимуться раніше, а не як зараз, коли людина не йде в поліклініку до останнього".

Нагадаємо, що експеримент з реформування охорони здоров'я стартував у травні 2016 року в Чугуєві та Куп'янську. Основними пунктами, які заплановано реалізувати учасниками проекту, є: надання лікарням можливості самостійно розпоряджатися своїм бюджетом, розвиток системи сімейної медицини, а також можливість укладати контракти між лікарями і пацієнтами з правом розірвання після закінчення року в разі неефективного лікування.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme