Ремонт Шарівської садиби розпочнеться в цьому році, - Світлична (ФОТО)

У Шарівській садибі в цьому році реконструюють дах, комунікації, вхідну групу й оранжерею

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації з посиланням на голову ОДА Юлію Світличну.

Сьогодні, 14 червня, керівник області разом із міжнародними партнерами та громадськими активістами розповіла про спільні плани відновлення палацово-паркового комплексу "Садиба" в селі Шарівка Богодухівського району.

"Знана архітектурна пам'ятка національного масштабу десятиріччями перебувала в занедбаному стані. До неї завжди не доходила увага. Ми змінюємо це, - сказала Світлична під час прес-конференції в стінах Шарівського замку. – Ремонтні роботи будемо починати з цього року. На сесії обласної ради вже прийняли програму збереження архітектурної спадщини, яка дозволяє нам виділяти на ці цілі фінансування з обласного бюджету, а також залучати міжнародну допомогу".

Так, із обласного бюджету вже виділено кошти для розробки всієї необхідної документації (як проектної, так і тієї, що необхідна для збереження палацово-паркового комплексу та внесення його до Державного реєстру нерухомих пам'яток України). Також коштом обласного бюджету будуть проведені й першочергові відновлювальні роботи (ремонт покрівлі та інженерних мереж палацу). До відновлення комплексу в Шарівці також долучаться спонсори та громадські організації-партнери.

"Разом із компанією BASF та громадською організацією "Знайдено в Україні" ми вже знайшли фінансування для проведення першочергових робіт: окрім ремонту даху та комунікацій, це також реконструкція вхідної групи та відновлення оранжереї. Фінансування на це знайдено, плануємо завершити ці роботи в 2018 році. Також знаходимося в переговорах щодо залучення грантової або технічної допомоги та фінансування для того, щоб продовжити ці роботи в подальшому", - повідомила Світлична.

Керівник продажу компанії BASF в Україні Андрій Касьян повідомив, що на реставрацію вхідної групи Шарівського палацу та оранжерейного комплексу компанія перераховуватиме 25 грн з кожного проданого літру інноваційного засобу захисту соняшника Архітект™.

"Наше щире переконання, що будь-яка компанія - українська або іноземна, яка працює на території України, повинна мати соціальні зобов'язання. Компанія BASF вирішила підтримувати культурну спадщину України", - відзначив Касьян.

Знайти спонсорів для реконструкції "Садиби" вдалося завдяки активістам проектів "12 вартових" та "Знайдено в Україні". Авторка проектів Лала Тарапакіна відзначила, що метою "12 вартових" є допомога у відновленні 12 українських замків, які руйнуються.

"Чому Шарівка? Це замок унікальної колаборації. Він був заснований українським козацьким сотником, і всі власники, які були після нього, продовжили цю справу. І Ольховські, які продовжили будувати садибу та розбили тут приголомшливий дендропарк, і Кенінг, який продовжив цю справу. Мені дуже хочеться, щоб цей проект по відновленню Шарівки став такою унікальною колаборацією бізнесу, влади та громадських ініціатив. Для нас це реальний початок справи", - сказала Тарапакіна.

Від імені президента України харківську ініціативу з відновлення перлини привітала представник президента у Верховній Раді України Ірина Луценко.

"Для України дуже важливо підтримувати реалізацію культурних проектів, - відзначила Луценко. - Президентом України започатковано 60 реформ та програм, і одна з них стосується популяризації України як держави у світі. Завдяки президенту започатковано закон про створення Культурного фонду України. Через нього буде фінансуватися підтримка культурної спадщини, створення документального та художнього кіно. Цей початок роботи важливий для України".

Як повідомляв Depo.Харків, раніше голова Харківської обладміністрації Юлія Світлична зустрілась із послами країн Вишеградської четвірки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook