ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Реформа української медицини необхідна вже сьогодні, - депутат

Сьогоднішню медицину необхідно реформувати, незважаючи на опір самої системи
Depo.
17 червня 2016 15:40
ФОТО: depo.ua
Реформа української медицини необхідна вже сьогодні, - депутат
Реформа української медицини необхідна вже сьогодні, - депутат

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації "Самопомочі", таку думку висловив лікар-травматолог і депутат Харківської міськради фракції "Самопоміч" Тарас Сітенко.

Він наголосив, що основним джерелом фінансування медицини в Україні є держава, а ефективність лікаря оцінюється, виходячи з кількості заповнених койко-місць.

"Це, звичайно, необхідно змінювати, - каже Сітенко. - Так звана "система Семашко" виникла в 20-і роки минулого століття як централізований відповідь на процеси, що відбувалися у країні: урбанізація, будівництво нових міст, переміщення великих потоків людей. Але сьогодні така система - однозначно атавізм".

Сітенко підтримує лікарів, що ініціюють медреформу: "Медзаклади повинні оцінюватися насамперед за результатами лікування. Сьогодні, якщо лікар державної лікарні застосовує передове лікування, не кладе пацієнтів без необхідності в відділення або використовує денний стаціонар, то залишиться без бюджетних грошей. Це нонсенс".

Фінансування, за словами Сітенка, має виходити з різних джерел: кошти центрального, місцевого бюджету, страхової медицини і, власне, пацієнта. На думку Сітенка, гроші в медустанову повинні надходити офіційно, "по-білому", щоб була можливість підтримувати матеріальну базу самих лікарень і поліклінік, справедливо платити гідні зарплати всім: лікарям, лаборантам, медсестрам та іншим учасникам клінічного перебігу.

Незважаючи на очевидність проблеми, медики часто самі чинять опір впровадженню реформи. Пацієнти платять "в кишеню" лікарям, медсестрам, і ті, хто зміг вписатися в такі фінансові схеми, не хочуть їх міняти. "Чимало тих, хто просто отримує гроші, незалежно від того, скільки прийняв або вилікував пацієнтів. У новій системі таким лікарям місця не буде, - зазначає Сітенко. - Перше, що ми повинні зрозуміти, - гроші повинні йти слідом за пацієнтом. Але кому їх платити - державній або приватній лікарні, може, і повинен вирішувати тільки хворий".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків