Реабілітація Жукова в Харкові: Інститут нацпам’яті звернувся до Служби безпеки

Український інститут національної пам'яті звернувся до Служби безпеки з приводу повернення проспекту в Харкові назви на честь сталінського маршала Георгія Жукова

Реабілітація Жукова в Харкові: Інститут…

Сьогодні, 10 березня, УІНП відправив по внутрішній системі документообігу заяву до СБУ про незаконне перейменування проспекту Петра Григоренка на проспект Георгія Жукова в Харкові, передає Depo.Харків з посиланням KHARKIV Today.

Сьогодні ж два листи поштою планують відправити в Офіс генпрокурора і Нацполіцію.

"Рішення, на нашу думку, може призводити до загострення суспільно-політичної ситуації в прифронтовій Харківській області. Також ми всі знаємо, що в цьому році - 75 років з моменту закінчення Другої світової війни і перемоги над нацизмом. Ми всі пам'ятаємо заяву Путіна про те, що Росія і російський народ перемогли б і самостійно в Другій світовій війні, без допомоги України, що саме Російська Федерація, тодішня ще Радянська Російська Федеративна Республіка надала для перемоги найбільше і людських, і матеріальних ресурсів і, власне, вони б самі перемогли. Коли Харківська міськрада приймає таке рішення, яким, власне, стирається з топонімічної карти міста ім'я бойового генерала Петра Григоренка - учасника Другої світової війни, безпосередньо пов'язаного з опором, вигнанням нацистів з території України і безпосередньо пов'язаного з Харковом, де він навчався. Коли приймається таке рішення, то у Інституту, який реалізує політику збереження та відновлення національної пам’яті українського народу, є кілька питань, в тому числі, чому це робиться?", - розповів співробітник Інституту нацпам'яті Богдан Короленко.

У УІНП просять СБУ провести розслідування, щоб встановити, з якою метою Харківська міськрада ухвалила рішення про перейменування проспекту.

"Навіть неозброєним оком видно, що це рішення не відповідає Закону "Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій". Але це рішення приймається, більш того, це вже друге порушення Харківською міськрадою цього закону, оскільки в минулому році приймалося таке ж рішення про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова. Воно було скасовано судом, Харківська міськрада подавала апеляцію, програла, тобто суд підтвердив те, що ім'я Жукова не можна присвоювати об'єктам топоніміки України, але чомусь Харківська міськрада через півроку знову приймає це рішення. Чому вона це робить - питання до правоохоронних органів", - пояснив Короленко.

Правоохоронці мають вирішити, чи були порушення в діях посадових осіб міськради, причетних до створення проекту рішення, його узгодження і внесення на розгляд Харківської міськради.

Як повідомляв Depo.Харків, 26 лютого депутати Харківської міськради вдруге перейменували проспект Петра Григоренка в Харкові на честь сталінського маршала Георгія Жукова. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"