Разом із цивілізованим світом: Як харків'яни вшанували жертв Другої світової

В останню годину 8 травня в Харкові відбулася акція "Перша хвилина миру" із символічним запаленням свічок та лампадок

Юлія Гуш
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
Разом із цивілізованим світом: Як харків…

О 22:45 на площі Свободи зібралися учасники АТО та ООС, волонтери, активісти та просто небайдужі мешканці міста. Вони приєдналися до всесвітньої акції "Перша хвилина миру", присвяченій пам'яті жертв Другої світової війни. Дата 8 березня була обрана не випадково – саме цього дня 1945-го року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини.

"У цей день, у цей час був підписаний акт капітуляції, – наголосив співкоординатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін. – Уся Європа відзначає цю дату як День пам'яті та примирення. Харків’яни вже другій рік поспіль підтримують цю європейську традицію. Ми разом зі всім цивілізованим світом зібралися, щоб запалили лампадки та вшанували пам'ять. Дуже важливо нам відчувати себе частиною Європи. Бо 8 та 9 травня по-різному трактують. У нас є певні символи. Наприклад, мак, а не "колорадська стрічка". 8 травня, як відзначає вся Європа, а не 9-те, як це започаткував Сталін. Це День пам'яті та примирення".

Учасники акції запалювали свічки та лампадки, а також говорили про війну, втрати та необхідність пам'ятати ті страшні роки. Учасники акції прикріпляли до одягу символічні червоні маки, які стали уособленням цієї дати. Пам'ять полеглих у Другій світовій війні присутні вшанували хвилиною мовчання.

"Нам дуже приємно, що проходить такий загальносвітовий флешмоб, – розповів учасник АТО Юрій Корсун. – Саме в той час, коли насправді скінчилася Друга світова війна. Увесь цивілізований світ відзначає хвилину миру. Так само ми стали на захист країни заради миру. І ми розуміємо, що війна – це не свято. Це втрати, це страждання. І тому ми тут зараз з побратимами, з активістами Євромайдану. Для того, щоб відчути підтримку світу. І щоб світ побачив, що ми тут, в Україні, захищаємо і Європу від Російської федерації, від їх брудної пропаганди, від їх підступної агресії".

За його словами, нині Росія не тільки присвоїла собі всі перемоги під час Другої світової. Вона ще активно використовує її для власної імперської пропаганди, а колосальні втрати – для просування свої так званих "духовних скрєп".

"Це робиться для того, щоб знов таки використовувати прийоми фашистської пропаганди для захоплення нових територій та поневолення народів, – підкреслив Корсун. – Так склалося, що найгірші етапи Другої світової розгорались на теренах України. І зараз ворог зі Сходу насувається на Україну. Дуже добре, що суспільство об’єдналося, волонтери, учасники АТО і ООС зараз разом. І на цій акції, і на фронті ми зупинили ворога. І ми вважаємо, що спільними зусиллями ми наближаємо перемогу".

У День пам'яті та примирення акція "Перша хвилина миру" проходила не тільки в Харкові, а й в інших містах України. Саме 8 травня у багатьох країнах прийнято вшановувати  пам'ять жертв Другої світової війни. Україна приєдналася до цієї традиції не так давно – тільки в 2014 році ця дата стала відзначатися на офіційному рівні.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme