Разом і до кінця: Харків’яни відзначили сьому річницю Революції Гідності

У Харкові пройшов пам’ятний мітинг, приурочений до сьомої річниці Революції Гідності

Разом і до кінця: Харків’яни відзначили…

Сьогодні, 21 листопада, близько 200 харків'ян зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку на вулиці Сумській, де сім років тому проходили акції харківського Євромайдану, передає кореспондент Depo.Харків.

На мітингу діяв вільний мікрофон. Слово брали активісти Майдану, волонтери, громадські та політичні діячі. Вони згадували напружені та драматичні події Революції Гідності, а також говорили про актуальні проблеми сучасності.

"Сьому річницю Майдану зустрічаємо в умовах наступу російської пропаганди та агітації, – зазначив волонтер Леонід Онищенко. – Але не вперше ми це переживаємо. Після Помаранчевої революції був великий відкат. Але все одне вдалося поставити на порядок денний питання корупції, про яку за часів Януковича не можна було навіть заїкнутися. І війна породила могутній патріотичний волонтерський рух, якого теж до революції не було. Мабуть, Росія сама себе відрізала остаточно. Всім тим, що вона робила. Зараз знов є спроба сподобатися. Пропонують якусь вакцину, яку навіть на мавпах не перевірили. Не те, що на людях. І про якийсь мир перемови продовжують вести. Але ж ніякого миру немає. Бо кожного дня стріляють".

Учасники мітингу скандували гасла, які часто лунали під час революції: "Разом і до кінця", "Слава Україні, героям слава".

Захід проходив з дотриманням карантинних умов. Харків’янам неодноразово нагадували про необхідність носіння масок та дотримання дистанції.

"Обидва майдани ставили схожі проблеми демократизації влади, і суспільства, – розповіла докторка політичних наук Галина Куць. – І проблему взаємодії влади і суспільства, проблему знищення олігархічно-кланового режиму та перетворення його на демократичний. Якщо розібратися, то обидва майдани малі ті ж самі вимоги, але приводи були різні. Революція Гідності фактично почалася з того, що влада Януковича заявила, що Асоціацію з ЄС підписувати не будуть. І студенти вийшли для того, щоб вона була підписана. Тепер ця перша та потужна вимога була виконана. Виконано ще багато вимог у напрямку до європейського шляху. Разом з тим нас спіткала війна. Але суспільство дуже мобілізувалося. Після Майдану воно сильно змінилося. Не все, а саме його активна частина. Вона підставила своє плече війську і державі. Армію, якої майже не було, одягнула, спорядила, підтримала, годувала. І ця підтримка не дала російсько-терористичним військам просунутися далі в Україну".

Завершився мітинг виконанням гімну. Аналогічні акції сьогодні відбулися у багатьох містах України.

 

Читайте також: Річниця Євромайдану: Як соцмережі згадують Революцію Гідності

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme