ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Рада схвалила децентралізацію і відправила в КСУ

Народні депутати включити до порядку денного сесії проект закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та направити цей документ до Конституційного суду щодо його відповідності Основному Закону
Depo.
16 липня 2015 14:59
ФОТО: depo.ua
Рада схвалила децентралізацію і відправила в КСУ
Рада схвалила децентралізацію і відправила в КСУ

Про це повідомляє depo.ua.

Законопроект передбачає внесення змін до Конституції України, яким закріплюється відхід від централізованої моделі управління в державі, забезпечується спроможність місцевого самоврядування та впроваджується нова система територіальної організації влади в Україні на основі принципів субсидіарності, повсюдності і фінансової самодостатності місцевого самоврядування.

Децентралізаційні зміни передбачають: ліквідацію місцевих державних адміністрацій. На їх місці будуть створені виконавчі комітети обласних і райрад. Базовим рівнем місцевого самоврядування буде громада.

Всі максимальні повноваження будуть сконцентровані на найвищому рівні.

Якщо зміни приймуть, у громад з'явиться конституційне право на частину загальнонаціональних податків.

Запропоновані зміни зберігають унітарну форму державного устрою України. Однак проект закону пропонує закріпити у Конституції України норму, згідно з якою "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом".

У червні децентралізаційні зміни до Конституції України схвалила Венеціанська комісія.

Більше новин про політичне життя міста читайте на kh.depo.ua.