ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Путін знову розкричався про відкриту "священну війну" проти України

Прес-секретар Володимира Путіна знову жахає світ відкритою війною проти України
Depo.
5 червня 2015 09:00
ФОТО: depo.ua
Путін знову розкричався про відкриту "священну війну" проти України
Путін знову розкричався про відкриту "священну війну" проти України

Президент Росії Володимир Путін вустами свого речника Дмитра Пєскова знову вирішив налякати Захід відкритою війною. Цього разу приводом для путінських жахалок стало рішення Верховної Ради України, яке дозволяє використовувати на території України іноземних військ у вигляді миротворчої операції за рішенням ЄС та ООН. У Путіна натякають, що присутність на території України миротворців з країн НАТО - це однозначний привід для війни.

Зокрема, на запитання російських журналістів, чи зможе тепер Путін скористатися правом просити Раду Федерації дати дозвіл на використання збройних сил за кордоном, Пєсков відповів: "Президент може скористатися своїм будь-яким конституційним правом. Це його право".

Примітно, що ця заява Пєскова прозвучала одразу після аналогічних слів головного кремлівського блазня Володимира Жириновського. Той, правда, висловився менш дипломатично. Мовляв, Росія має розмовляти з кволою та боягузливою Європою лише мовою сили. Треба розстріляти Савченко, вбити Саакашвілі, бомбити Київ, націлити ракети на Берлін та Брюссель і вимагати розпустити НАТО за 24 години. І Європа, за словами Жириновського, погодиться на все, аби лише не було війни. Як бачимо, слова різні, але зміст, за великим рахунком однаковий.

До того ж нові мілітаристські путінські жахалки були озвучені після не дуже вдалого наступу "ополчєнія ДНР" на Мар'їнку та напередодні викликаного цим наступом чергового засідання Радбезу ООН по Україні. Не за горами і саміт "Великої сімки", де мають обговорюватися санкції проти Росії.

Здається, Путін продовжує підвищувати ставки, сподіваючись, що відповісти Заходу буде нічим - посилювати економічні санкції далі, вочевидь, Захід не готовий, не говорячи вже про пряму військову допомогу, і тому переляканий російською агресивністю ЄС буде змушений натиснути на Київ аби той взяв на утримання путінські недореспубліки на умовах Кремля.

Втім, здається, Володимир Володимирович своїми мілітаристськими жахалками уже всіх трохи підзадовбав, від чого вони втрачають свій залякувальний ефект. Власне Путін може розпочинати свою "священну війну" просто зараз. Адже головний подразником російської агресії вкотре стала ймовірність присутності на території України сил НАТО. В той же час Путін особисто уже заявляв, що в Україні воює "натівський іноземний легіон", а спільні навчання українських сил з НАТО чи участь натівських інструкторів у Києві - річ буденна.

Отже, російський диктатор може сунути свої танкові колони прямо зараз, навіть не питаючи дозволу у Радфеду - росіяни і так зрозуміють, що монарша путінська воля ніякого Радфеду не потребує, а на Захід демократичною вуаллю все одно не вразити. Тим більше, що маючи офіційний дозвіл Ради Федерації в березні минулого року на військову окупацію Криму, путінські вояки все одно прикривалися відсутністю шевронів та евфемізмом "зелені чоловічки".