ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Путін побоявся запросити Порошенка на дефіляду в Москві

Всі знають, що Другу світову виграла Росія. І що ця подія - планетарного, геологічного масштабу, тому святкувати її повинні всі
Depo.
24 квітня 2015 14:55
ФОТО: depo.ua
Путін побоявся запросити Порошенка на дефіляду в Москві
Путін побоявся запросити Порошенка на дефіляду в Москві

Кращим, особливим людям - лідерам держав і політичних блоків - робити це треба в Москві, яку до цієї урочистої події прикрасять стрічечками й кульками, а всякий асоціальний елемент - ну, бомжів там, калік, чи ще живих ветеранів - приберуть від параду подалі, щоб очі не мозолили.

А от український президент цього року чомусь не збирається на парад до Москви. Каже, що не запросили. У всякому випадку, в кінці минулого місяця в адміністрації Порошенка стверджували, що запрошення на парад Перемоги не отримували. Зважаючи на те, що до того моменту переважна більшість запрошених вже встигла від поїздки відмовитись, логічно припустити, що й не запросять. Тому взяти участь у флеш-мобі "відмовся від параду в Москві" Порошенко не зможе.


Чому ж не запросили Порошенка, хоч Путін не раз стверджував, що в нього "нормальні, робочі стосунки" з українським президентом. Правда, час від часу "трапляються непорозуміння".

Так особиста зустріч на парадній трибуні якраз могла б ці "непорозуміння" розвіяти. От взяв би й приїхав Порошенко до Москви на парад - і відчув би раптом, що він з "єдиної родини народів-братів" А не відчув би - йому б там наочно показали, що буває з фашистами.


Єдине, що тоді коментаторам параду не позаздриш. Бо за традицією разом з Порошенком мало би приїхати й 70 осіб відбірних вояк для участі в параді. Уявляєте, що б тоді лунало з гучномовців? "Чітко карбують крок солдати київської фашистської хунти". Чи може, все було б політкоректніше: "Ось ідуть українські військові, діди яких теж воювали у складі радянської армії. Пройде декілька днів, українські солдати повернуться до Києва, з'їдять держдепівських печеньок і рушать палити міста й села мирного Донбасу. Але поки що - вони з нами в єдиному строю!".


А в реальності - на трибунах не буде фактично нікого з числа тих, чиї країни мали хоч якийсь стосунок до перемоги над нацизмом. Фельдмаршал Кейтель на церемонії підписання капітуляції Німеччини побачив людей у французькій військовій формі і здивовано спитав: "А що, і ці теж нас перемогли?". Цікаво, що б сказав гітлерівський офіцер, якби побачив цьогорічний парад у Москві - з корейцями і китайцями?

Ні, не шкода, звичайно, що Порошенко цього року не поїде на цю циркову виставу. Радше шкода, що парад переможців нацизму знову прийматиме спеціаліст по аншлюсах. Шкода, що з трагедії і подвигу зробили сюжет, перед яким Кафка занімів би у захваті. Але що ж поробиш? Таке часто трапляється, коли з історії роблять предмет повсякденного вжитку.