ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Проспекту Постишева хочуть дати ім’я Сумцова

Історики та студенти Харкова просять перейменувати один із музеїв міста, а також подумати про перейменування одного з проспектів
Depo.
15 квітня 2015 13:39
ФОТО: depo.ua

Громадськість виступила з ініціативою присвоєння Обласному комунальному закладу Харківський історичний музей імені його засновника і першого директора Миколи Сумцова до 95-річчя з часу заснування музею, пише "Слобідський край", передає кореспондент Харків.depo.ua.

Ініціатором присвоєння імені видатного етнографа став колектив ОКЗ Харківський історичний музей, викладачі та студенти харківських вишів. А один із дослідників життя і творчості М. Сумцова етнограф Михайло Красіков запропонував у майбутньому обговорити питання перейменувати проспекту Постишева у Харкові на проспект імені М. Сумцова.

"Микола Федорович визначив, що наше місто має бути культурним, інтелігентним і він розпочав цю пропагандистську роботу у місті. І хоч він не народився у Харкові, але вважав себе "харківцем", вважав його другою батьківщиною, - розповіла прапраонука Сумцова Ганна Хіріна. -Завдяки Сумцову маємо у школах уроки по 45 хв., ідею їдальні у школі, змінного взуття тощо. Окрім того, він відстоював ідею українського Харкова, за що довгий час був в опалі перед владою".

Дві місяці, з 14 лютого по 14 квітня, тривало інтернет-обговорення цієї ідеї.

Результати засвідчили: громадськість Харківщини більшістю підтримує ініціативу Харківського історичного музею щодо присвоєння йому імені М. Ф. Сумцова.

Профільна комісія обласної ради та Департамент культури і туризму ХОДА також підтримали цю ідею.

Під час круглого столу, який проходило у Будинку рад 15 квітня, учасники обговорення ухвалили резолюцію та попросили голову Харківської обласної ради Сергія Чернова винести цю пропозицію на чергову сесію Харківської обласної ради.