ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Прокуратура винесла підозру лідеру харківських терористів

Лідеру "Оплоту" Євгену Жиліну винесено підозру у фіктивному підприємництві
Depo.
25 травня 2015 15:55
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі прокуратури Харківської області.

Жиліну винесено підозру за ч.3 ст.27, ч.2 ст.205 КК України, а трьом директорам фірм його конвертаційного центру - за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 205 КК України.

Як повідомив начальник відділу прокуратури області Артур Оганнісян, фіктивні фірми надавали послуги підприємствам реального сектору економіки з незаконного переведення безготівкових коштів у готівку, штучного формування валових витрат та податкового кредиту з ПДВ на підставі проведення безтоварних операцій із використанням документів первинного бухгалтерського та податкового обліків підконтрольних йому підприємств.

Слідчими Державної фіскальної служби в області встановлено, що Жилін є організатором злочинної групи, яка протягом 2012-2014 років здійснювала реєстрацію фірм на підставних осіб, через які проконвертовано більше 50 млн. грн.

Так, на рахунки підприємств надходили безготівкові кошти, які в подальшому поверталися клієнтам у вигляді готівки.

На теперішній час проводиться документальна перевірка стану додержання вимог податкового законодавства в діяльності інших підконтрольних Жиліну підприємств.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Нагадаємо, наприкінці березня минулого року прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом пособництва у привласненні коштів територіальної громади через фіктивні фірми лідера організації "Оплот" Жиліна, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України).

Крім того, УСБУ в області проводить досудове розслідування за фактом фінансування тероризму Жиліним (ч. 2 ст. 258-5 КК України). Наразі лідера "Оплоту" оголошено у розшук.