Прокуратура сил АТО зупинила розслідування вбивства мобільної групи друга Туки
Прокуратура сил АТО призупинила розслідування у справі про вбивство "мобільної групи Ендрю" на Луганщині
Про це кореспонденту Depo.Харків повідомив голова юридичної фірми "СЕНС" Леонід Маслов, котрий є колишнім розвідником 92-ї ОМБр і організовує захист підозрюваних у нападі на "групу Ендрю" Олександра Свідра ("Змій") та Павла Долженка ("Крим").
За його відомостями, 12 вересня прокуратура сил АТО прийняла та затвердила постанову про призупинення досудового розслідування у кримінальному провадженні, в ході якого раніше було пред'явлено підозру колишнім бійцям 92-ї Окремої механізованої бригади.
Маслов наголосив, що слідчі прокуратури сил АТО для проведення слідчих дій направили запит про міжнародну правову допомогу в Росію, виконання якого вимагає значного проміжку часу. "Вони звернулися до Російської Федерації в межах угоди про співпрацю у кримінальних справах, тобто попросили зробити якісь слідчі дії. Наприклад, допитати "Моторолу", запитати, які диверсійні групи працювали на нашій території тощо. Це безглуздо", - наголосив юрист.
Він наголосив, що в постанові не конкретизовано, в чому полягає необхідність міжнародної правової допомоги з боку держави-агресора. Маслов підкреслив, що закон передбачає граничний строк розслідування кримінального провадження за умови наявності підозрюваних – 1 рік. Цей термін стосовно одного з підозрюваних спливає 12 жовтня 2016 року.
Він висловив переконання, що з огляду на закінчення цього терміну слідчі, "аби не розписуватися у власній некомпетентності", пішли "на технічний хід": призупинили розслідування, що дає змогу необмежений термін не передавати справу до суду, але водночас зберігати статус підозрюваних для Свідра та Долженка, зберегти міри запобіжного заходу, якщо вони не мають терміну тощо
Маслов зауважив, що злочин стався на території України, всі підозрювані перебувають на території України, підозра бійцям 92-ї ОМБр не змінена, а, відтак, в ній не вказані особи, які перебувають за межами України.
Він наголосив, що найближчим часом постанова буде оскаржена в суді першої інстанції.
Довідка Depo.Харків. 2 вересня 2015 року поблизу міста Щастя на Луганщині був скоєний напад на зведену мобільну групу волонтера Андрія Галущенка ("Ендрю"), що протидіяла переміщенню контрабанди. Внаслідок нападу загинули дві людини – сам волонтер і співробітник фіскальної служби, чотири людини були поранені.
У лютому 2016 року в Краматорську затримали підозрюваних в нападі на групу Галущенка демобілізованих бійців 92-ої бригади Олександра Свідра ("Змій") і Павла Долженка ("Крим"). Бійцям вручили повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство за обтяжуючих обставин) Кримінального кодексу України, що в тому числі передбачає довічне позбавлення волі.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків