Прокуратура повернула право на житло мешканцям гуртожитку

Незаконними визнані дії Харківського БТІ
Depo.
11 листопада 2016 13:17
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області, Господарський суд області в черговий раз підтримав позицію прокурорів щодо захисту майнових прав громадян та інтересів держави відносно спірного житлового будинку на вул. Гв. Широнінців, 39-Б.

Ще у 2008 році частина мешканців колишнього відомчого гуртожитку, не чекаючи завершення передачі будинку до комунальної власності міста, незаконно об’єднали кімнати у квартири, а потім без згоди власника (Фонд держмайна України) та балансоутримувача (ВАТ "Трест "Південзахіденергобуд") Харківське бюро технічної інвентаризації виготовило технічний паспорт з урахуванням нової нумерації.

Таким чином кількість помешкань у гуртожитку зменшилася майже в чотири рази. Замість 3-4 власників кімнат з’явилися одноосібні господарі квартир. В результаті без житла залишилися родини з неповнолітніми дітьми, учасники АТО, малозабезпечені громадяни.

Як повідомив начальник відділу прокуратури області Олексій Лесенко, це вже чверте судове рішення у цій справі.

Свою позицію прокуратура спершу відстояла в судіпершої інстанції, потім - в апеляційному суді. Після оскарження відповідачем судових рішень в касаційній інстанції та направлення Вищим господарським судом України справи на новий розгляд, суд першої інстанції задовольнив позов прокурора.

"Суд визнав незаконними дії "Будинкового комітету" щодо перенумерації кімнат, а також Харківського міського бюро технічної інвентаризації, що виготовило новий технічний паспорту гуртожитку. Внаслідок таких "маніпуляцій" десятки родин, які роками мешкали у цьому гуртожитку, фактично опинилися на вулиці", - розповів Лесенко.

Прокуратура вимагала скасувати незаконну перенумерацію та технічну інвентаризацію, які були вчинені без врахування інтересів всіх мешканців та не забезпечили належну передачу спірного майна у комунальну власність і його приватизацію у відповідності до вимог чинного законодавства.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків