Позов на Росію щодо заборони Меджлісу направлять до ЄСПЛ у 2016 році, - Мін'юст

Україна направить до Європейського суду з прав людини позов про заборону кримськотатарського Меджлісу до кінця 2016 року
Depo.
20 жовтня 2016 13:25
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це в коментарі журналістам у Харкові сказала перший заступник міністра юстиції України Наталя Севостьянова.

"Ми зараз готуємо окремий позов, який стосується саме заборони Меджлісу. Російська Федерація відповідач як держава. Ми подаємо проти держави, ми подаємо як Україна проти Росії. Відповідно, далі всі правоохоронні органи нам уже дають інформацію про те, хто безпосередньо задіяний. Коли буде акумульована вся ця інформація, ми подаємо", - сказала вона.

На питання, чи позов буде поданий до кінця 2016 року, Севостьянова сказала: "Я думаю, що так".

Заступник міністра наголосила, що на цей час неможливо назвати точну дату подання позову, оскільки це залежить від процесу збору доказів.

Як повідомляв Depo.Харків, за словами міністра юстиції України, держава готує позов проти Росії до ЄСПЛ через заборону Меджлісу.

29 вересня Верховний суд Росії підтвердив квітневе рішення підконтрольного Росії Верховного суду Криму, який визнав діяльність Меджлісу "екстремістською" і ухвалив припинити його діяльність. Адвокати Меджлісу заявили, що звернуться до Європейського суду з прав людини.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків