Позачергові вибори мера Харкова: Комітет Ради проситиме Терехова надіслати необхідні документи

Комітет Верховної Ради отримав клопотання секретаря Харківської міської ради Ігоря Терехова про призначення позачергових виборів мера Харкова

Позачергові вибори мера Харкова: Комітет…

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади отримав клопотання секретаря харківської міської ради Ігоря Терехова про призначення позачергових виборів мера Харкова в зв’язку зі смертю Геннадія Кернеса, повідомила сьогодні, 27 січня, на засіданні заступниця голови комітету Аліна Загоруйко, передає Depo.Харків.

Вона зазначила, що, згідно зі ст. 79 Закону України "Про місцеве самоврядування", комітет не може рекомендувати призначити позачергові вибори без довідки, яка підтверджувала б, що Харківська міськрада взяла до відома факт смерті Кернеса. Крім того, існує рекомендації щодо надання копії свідоцтва про смерть, але її виконання не обов’язкове.

"Ми зобов’язані дочекатися рішення Харківської міської ради і переконатися, що всі юридичні процедури витримані, і вже на підставі клопотання і наявного рішення, ми зможемо перейти до розгляду питання та призначення позачергових виборів", - сказала Загоруйко.

Вона нагадала, що існує "багато баталій" навколо місцевих виборів 2020 року в Харкові, їх результатів, процедури проведення першої сесії міської ради. Також існує кримінальне провадження, результати розгляду якого, на думку Загоруйко, можуть мати вплив на рішення комітету.

"Я пропонує звернутися до Харківської міської ради, щоб вони надали нам відповідне рішення, яке передбачає стаття 79, коли отримаємо рішення, далі дивитися по ситуації і, можливо, орієнтуватися на результати кримінального провадження чи розслідування", - підсумувала Загоруйко.

Довідка Depo.Харків. 11 грудня 2020 року стало відомо, що стан Геннадія Кернеса різко погіршився, він перебував на постійному діалізі. Мер із середини вересня 2020 року перебував у німецькій лікарні "Шаріте", де проходив лікування від коронавірусу та ускладнень, викликаних інфекцією.

У ніч з 16 на 17 грудня міський голова Харкова помер. 23 грудня Кернеса поховали на харківському кладовищі №2 на алеї почесних громадян.

У зв’язку зі смертю Кернеса в Харкові мають бути призначені перевибори міського голови. Наприкінці грудні 2020 року в.о. мера Харкова Ігор Терехов заявив, що відправив до Верховної Ради необхідні документи для призначення дати голосування. Однак, яки виявилося, Терехов не відправив повного пакету документів, тому комітет парламенту не може рекомендувати призначення виборів.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"