Посадовця "улюбленої" фірми харківських КП засудили за розкрадання грошей підземки

За даними суду, чоловік діяв в інтересах ТОВ "Системи Прогресивної Очистки" 

Як передає Depo.Харків, вирок зловмиснику 21 вересня ухвалив Ленінський районний суд Харкова.

Суд встановив, що з грудня 2014 року обвинувачений обіймав посаду заступника директора ТОВ "Системи Прогресивної Очистки".

Він мав контролювати виконання робіт, які проводила фірма на території КП "Харківський метрополітен". Крім цього, директор підприємства доручив заступнику підготувати договори про надання метрополітену послуг із санітарного утримання і вологого прибирання об'єктів підприємства, проведення дезінфекційних і дератизаційних заходів.

У грудні 2014 року чоловік, "маючи умисел на заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами комунального підприємства "Харківський метрополітен", шляхом зловживання службовим становищем, діючи в інтересах ТОВ "Системи Прогресивної Очистки" з кар'єристських мотивів під час складання протоколів погодження договірної ціни та калькуляцій, усвідомлюючи, що під час надання послуг не планувалося або частково планувалося використання машинного способу прибирання, безпідставно завищив амортизаційні відрахування на суму 52 295 грн".

При цьому, за даними суду, заступник не повідомив про свої наміри директорів ТОВ та КП, які й уклали відповідні договори у період з 30 грудня 2014 року по 12 січня 2015 року.

Таким чином товариство необґрунтовано отримало від комунального підприємства 52,2 тис. грн.

На суді представник потерпілої сторони заявила, що гроші були повернуті підприємству.

Суд визнав чоловіка винним у скоєні злочину за ч.2 ст. 191 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, терміном на два роки.

Як повідомляв Depo.Харків, ТОВ "Системи Прогресивної Очистки" періодично виграє тендери від комунальних підприємств Харкова.

За даними "Харківського антикорупційного центру", власником фірми "Системи Прогресивної Очистки" є ТОВ "Ваго-Рев", а директором - уродженець Красного Лимана Донецької області Роман Дворник. 30-річний Роман Дворник працює в ТОВ "Системи Прогресивної Очистки" на 0,25 ставки (2 години на день).

Раніше послуги, які зараз надає ТОВ "Системи Прогресивної Очистки", виконувала фірма ТОВ "Компанія "СПО", яка теж отримувала підряди від КП "Підземне місто", КП "Харківський метрополітен", парку ім. Горького.

Першозасновником ТОВ "Компанія СПО" був Андрій Артеменко, який працює заступником директора КСП "Харківгорліфт", а також у 2015 році балотувався в міськраду від партії "Відродження".

У 2011-2012 роках власником "Компанія "СПО" був Євген Кріветченко, який очолював Ленінську районну молодіжну громадську організацію "Молоді регіони" в Харкові.

Ця фірма була ліквідована після того, як "засвітилася" у кримінальній справі щодо парку ім. Горького. Після чого тендери почало вигравати ТОВ "Системи Прогресивної Очистки" (СПО).

ТОВ " Ваго-Рев" записана на Євгена Ананченко, який працює аудитором й постійно проживає у місті Нетанія (Ізраїль).

Ананченко є близьким другом Олександра Сегеди, який був директором "Системи Прогресивної Очистки". Сегеда проживає в одній квартирі з Оленою Назаренко, яка була засновницею цієї фірми, а квартиру вони придбали у Ніни Мусєєвої.

ТОВ "Системи Прогресивної Очистки" та ТОВ "Ваго-Рев" є фігурантами карної справи щодо розкрадання бюджетних коштів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook