Посадовців Південної залізниці підозрюють у розкраданні робочих рукавиць

У Харкові суд дозволив слідчим вилучити поставлені рукавиці для проведення експертизи на предмет їхньої відповідності заявленим у тендері вимогам

Depo.
21 квітня 2017 12:20
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в ухвалі Київського районного суду Харкова від 12 квітня 2017 року.

Суд розглянув клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів Регіональної філії "Південна залізниця" ПАТ "Укрзалізниця" в рамках розслідування справи за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Слідчий просив надати комбіновані рукавиці, що закупила Південна залізниця, для проведення експертних досліджень та встановлення їхньої якості; комерційні, товаросупровідні і товаротранспортні документи, що стосуються поставки цього товару та його якості, фінансово-господарські документи, які відображають ведення господарської діяльності Південною залізницею.

Під час досудового слідства було встановлено, що 6 січня 2017 року посадовці Південної залізниці "з метою заволодіння коштами підприємства за попередньою змовою з посадовими особами" приватного підприємства уклали договір закупівлі комбінованих рукавиць, що не відповідають вимогам ГОСТ. Було укладено угоду на поставку 195,5 тисяч пар рукавиць за ціною 2,41 млн грн. У березні та на початку квітня постачальник передав Південній залізниці 74 тисячі пар рукавиць.

"Разом з цим, отримані від оперативного джерела дані свідчать, що партії продукції, які були поставлені ПП "УКРЗІЗ" в березні та квітні поточного року, не відповідають вимогам ГОСТ 12.4.010-75, а саме пунктам поверхнева цільність тканини для верху (по факту 193,4 г/м2) та тканини для надолонника (по факту 343,5 г/м2). Вказана інформація свідчить про регулярне постачання посадовими особами ПП "УКРЗІЗ" продукції неналежної якості, що не відповідає заявленим у договорі та тендерній документації вимогам. Вищезазначене дає підстави вважати, що посадові особи РФ "Південна залізниця" ПАТ "Укрзалізниця" та посадові особи ПП "УКРЗІЗ" вступили у злочинну змову з метою незаконного заволодіння коштами підприємства шляхом постачання товару неналежної якості по завищеній ціні", - йдеться в рішенні.

Суд, вивчивши докази, клопотання правоохоронців задовольнив частково – слідчим надали доступ до рукавиць, однак не дозволили вилучити одразу всю партію.

Як повідомляв Depo.Харків, "Металіст" Курченка через фотооб'єктив потягнув до суду свого екс-головного журналіста.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків