Порошенко зізнався, що для України означають Мінські домовленості

Мінські домовленості є інструментом створення загальносвітової коаліції
Depo.
15 жовтня 2016 18:39
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків, таку думку під час брифінгу в Харкові висловив президент Петро Порошенко.

Глава держави, наголосивши, що Україна готова до зустрічі в Нормандському форматі, зазначив, що Мінські угоди є механізмом стримування агресора.

"Мінські угоди були не лише інструментом для того, щоб зупинити просування російського агресора у найважчі для української історії часи, а цей й інструмент створення потужної загальносвітової коаліції, яка підтримає Україну і через  механізм санкцій, і через механізм допомоги", - сказав Порошенко.

Президент виступив категорично проти виходу України з Мінського формату.

"Якщо свідомо  чи несвідомо, працюючи на країну-агресора, закликають, щоб Україна самостійно ініціювала вихід з Мінського процесу – це тільки те, чого чекають росіяни. Вони не виконують домовленості, вони безвідповідальні. Тоді давайте знімати санкції з Росії, давайте не притягувати її до відповідальності. Це тупік. На сьогоднішній день я твердо переконаний, що потужною мотивацією для того, щоб тримати Росію за столом переговорів і забезпечувати сценарій, коли вони будуть виконувати взяті на себе зобов’язання – це Нормандський формат і Мінський процес", - заявив Порошенко.

Він додав, що ключове досягнення Мінського процесу - «там стоїть підпис російського президента Путіна». Порошенко зазначив, що завтра, 16 жовтня, або в понеділок, 17 жовтня, в нього відбудеться телефонна розмова з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом на предмет виконання Мінських домовленостей.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків