ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порошенко відповів на пропозицію створити на Харківщині "особливий регіон"

Президент України Петро Порошенко не підтримує ідею створення особливого регіону розвитку "Слобожанщина" на території Харківської області
Depo.
31 травня 2016 10:45
ФОТО: depo.ua
Порошенко відповів на пропозицію створити на Харківщині "особливий регіон"
Порошенко відповів на пропозицію створити на Харківщині "особливий регіон"

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це йдеться у відповіді Президента на петицію щодо "прийняття відповідно до Конституції України Закону "Про особливий регіон розвитку "Слобожанщина", який визначає правові та організаційні засади правового статусу особливого регіону розвитку "Слобожанщина" на території Харківської області України".

"Рішення стосовно запровадження в окремому регіоні режиму найбільшого сприяння інвестиціям повинно прийматися в контексті реформ, що відбуваються в Україні, з урахуванням положень Стратегії сталого розвитку "Україна – 2020" та відповідати принципам субсидіарності, повсюдності і фінансової самодостатності місцевого самоврядування. Необхідно створювати рівні умови для економічного розвитку регіонів, забезпечувати спроможність місцевого самоврядування та будувати ефективну систему територіальної організації влади в Україні", - відповів Порошенко.

Він також нагадав, що, згідно з Конституцією України та Законом "Про Кабінет Міністрів України" проведення державної економічної, бюджетної, фінансової, інвестиційної, податкової, структурно-галузевої політики забезпечує уряд. При цьому відповідно до Закону "Про місцеві державні адміністрації" до повноважень місцевих органів виконавчої влади належить розробка проектів програм соціально-економічного розвитку, внесення за погодженням з відповідними органами місцевого самоврядування пропозицій про створення спеціальних (вільних) економічних зон та здійснення регулювання інвестиційної діяльності.

"Статтею 5 Закону України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" визначено, що у разі створення спеціальної (вільної) економічної зони за ініціативою Президента України або Кабінету Міністрів України відповідне рішення може бути прийнято лише після одержання письмової згоди відповідної місцевої Ради народних депутатів України та місцевої державної адміністрації, на території якої передбачається розташувати спеціальну (вільну) економічну зону", - додав Президент.

Він також запропонував прем’єр-міністру України та місцевим органам влади "ґрунтовно і всебічно опрацювати петицію з урахуванням стратегічних орієнтирів розвитку держави, започаткованої реформи бюджетної децентралізації і міжнародних зобов’язань України".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків