ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Порошенко розповів, що зроблено для реалізації угоди про асоціацію з ЄС

Рік тому президент України Петро Порошенко підписав угоду про асоціацію між Україною та ЄС, частина якої почала застосовуватись з 1 листопада минулого року
Depo.
27 червня 2015 16:11
ФОТО: depo.ua

Про це президент нагадав в офіційному зверненні до українців з нагоди річниці підписання асоціації, передає depo.ua.

"Зроблено перші практичні кроки у напрямку реалізації Угоди: створено інституційні структури взаємодії, і в тому числі відбулась зустріч на найвищому рівні - Саміт Україна - ЄС; Урядом побудовано координаційний механізм виконання Угоди; прискорився процес адаптації українського законодавства до законодавства Європейського Союзу. За рік було підготовлено та прийнято значну кількість якісних проєвропейських законодавчих та нормативно-правових актів", - акцентував президент.

Також Порошенко наголосив, що влада продовжує роботу над імплементацією низки важливих пріоритетних системних реформ: конституційної реформи; реформи державного управління та антикорупційної; судової реформи; реформи правоохоронних органів; децентралізації; реформи, пов'язаної із питаннями ведення бізнесу.

"Ми очікуємо, що поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі з Європейським Союзом запрацює вже в повну силу з 1 січня 2016 року. Разом з тим, Європейський Союз фактично в односторонньому порядку відкрив свій ринок для українських товарів на умовах першого року дії зони вільної торгівлі. Це безперечно мало позитивний вплив на нашу двосторонню торгівлю", - пригадав голова держави.

Також він констатував, що, на жаль, результати війни на Донбасі і активні дії супротивника восени та взимку призвели до погіршення позитивної динаміки. Ворог вживає всіх можливих заходів для недопущення економічної інтеграції України з ЄС.

Президент подякував ЄС за підтримку.

"Україна отримала безпрецедентну допомогу з боку ЄС: три програми макрофінансової допомоги для підтримки макроекономічної стабільності держави (близько 3,4 млрд євро), гуманітарну допомогу для громадян України, переміщених з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО (близько 139 млн євро), а також для відновлення інфраструктури Донбасу, грантову допомогу для розбудови держави, технічну допомогу в рамках більш ніж 200 проектів ЄС у різних сферах суспільного життя та державного управління", - розповів Порошенко.

Він підкреслив, що вірить: у найближчі роки, завдяки відданій праці і змінам в державі, Україна матиме обґрунтоване право отримати статус країни - кандидата на вступ у ЄС.

Більше новин про життя Харкова читайте на kh.depo.ua