Полтавський суд закрив справу проти Кернеса: Не вистачило доказів (ВІДЕО)
Київський районний суд Полтави закрив кримінальне провадження проти мера Харкова Геннадія Кернеса, якого звинувачували у незаконному позбавленні волі, катуванні та погрозах вбивством активістам Євромайдану
Вирок сьогодні, 10 серпня, зачитав суддя Андрій Антонов, передає кореспондент Depo.Харків.
Він нагадав що кримінальне провадження проти Кернеса, а також двох його охоронців - Віталія Блинника та Євгена Сміцького, надійшло до суду 15 квітня 2015 року. З того часу було проведено 75 судових засідань, під час яких були допитані потерпілі, свідки експерти, вивчені докази.
При цьому суддя звинуватив сторону обвинувачення у "перекладанні необхідності доведення вини" саме на суд, так як прокурори не з'являлися на останні засідання. "Обвинувальний вирок не може ґрунтуватися на припущеннях", - сказано в зачитаному документі.
Антонов також заявив, що усі сторони процесу неодноразово були належним чином повідомлені про призначені судові засідання, на яких мали пройти судові дебати, але не з'явилися на них.
Суддя також заявив, що суд просив Генпрокуратуру забезпечити присутність будь-якого з 19 прокурорів ГПУ, однак "жодної відповіді, листа чи повідомлення на адресу суду з цього приводу не надходило". Такі дії, за словами Антонова, суд може розцінювати як відмову від обвинувачення.
Суддя наголосив, що представники обвинувачення не з'являлися на сім останніх засідань поспіль.
Такі дії суд визнав відмовою обвинувачення та постановив закрити кримінальне провадження проти Кернеса, Блинника та Сміцького.
Довідка Depo.Харків. 25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня тодішній депутат Харківської облради Іван Варченко заявив про викрадення двох активістів Євромайдану "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". У поліції тоді повідомили, що інформація про викрадення активістів не підтвердилася.
2 березня 2015 року Кернесу було повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та про завершення досудового розслідування.
26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо Кернеса і двох його охоронців.
Читайте також: Полтавський суддя Кернеса поскаржився Луценку на тиск та погрози
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків