Побиття журналіста у Харкові: Підозрюваний видав правоохоронцям зброю, з якої стріляв на "Барабашово"

Підозрюваний у побитті оператора телепрограми "Вісті" Вадима Макарюка Сергій Козлюк видав правоохоронцям стартовий пістолет, з якого зробив постріл на ринку "Барабашово"

Про це сьогодні, 12 червня, заявив адвокат Козлюка під час засідання Київського районного суду Харкова, який обирає міру запобіжного заходу підозрюваному, передає Depo.Харків.

Адвокат попросив суд долучити до справи свідотцтва про народження сина та доньки Козлюка, а також характеристику. Також адвокат просив суд долучити диск, на якому зафіксоване проведення огляду у помешканні Козлюка, а також є заяви, "які підтверджують факт добровільної видачі стартового пістолету, з якого він робив постріл на ринку "Барабашово".

Адвокат заявив, що з вказаної зброї неможливо "завдати шкоду живому організму".

Прокурор також просив суд долучити диск із записом того, як підозрюваний тримає у руках предмет, схожий на пістолет, з якого здійснює постріли, однак адвокат заперечив проти цього, оскільки диск не був оформлений належним чином. "Що це за диск мені незрозуміло, напису на конверті немає, не підписаний, не завірений", - сказав адвокат.

Суддя Світлана Муратова вирішила клопотання прокурора залишити без задоволення. У разі належного оформлення доказу прокурор зможе заявити клопотання повторно.

Диск, наданий адвокатом, суд вирішив долучити.

Пізніше суд також вирішив долучити до справи ще один диск за клопотанням прокурора.

Як повідомляв Depo.Харків, 7 червня на ТЦ "Барабашово" стався конфлікт навколо одного з магазинів, що знаходиться в оренді в учасника АТО. На стороні колишнього орендаря, у якого давно закінчився термін оренди, виступили представники "Національного корпусу", спровокувавши силовий конфлікт застосуванням арматур, тупих і колючих предметів.

Під час конфлікту побили журналіста-оператора служби новин "Вісті" Вадима Макарюка. Група невідомих накинулись на оператора: залили очі газом, розбили обличчя, розтрощили камеру і витягли звідти карту пам'яті з відзнятим матеріалом. На відео очевидців помітно, як невідомий стріляє у бік оператора.

Слідчі дії ведуться за ч. 2 ст. 171 (перешкоджання журналістській діяльності), ст. 345-2 (насильство щодо журналіста), ч. 2 ст. 187 (розбій) КК України. Увечері 11 червня одному з учасників конфлікту оголосили про підозру.

Прокуратура вимагатиме тримання підозрюваного під вартою без можливості внесення застави.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook