Побиття журналіста у Харкові: Адвокат підозрюваного домігся виключення слідчого з судового процесу

Слідчий братиме участь у засіданні Київського райсуду Харкова, який обирає міру запобіжного заходу підозрюваному у побитті оператора телепрограми "Вісті" Вадима Макарюка Сергію Козлюку, не як учасник процесу, а як учасник відкритого судового засідання

Відповідне клопотання у судовому засіданні сьогодні, 12 червня, заявив адвокат підозрюваного, передає Depo.Харків.

За його словами, участь слідчого у розгляді клопотання про застосування міри запобіжного заходу не передбачена, у зв’язку із чим адвокат попросив виключити слідчого із судового засідання.

Прокурор у свою чергу просив суд відмовити, тому що слідчий є стороною органу досудового розслідування, він збирав докази та може пояснити суду і відповісти на питання, які можуть виникнути під час розгляду клопотання. Слідчий також заперечив проти задоволення клопотання.

"Продовжити розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу за участю прокурора, підозрюваного, його захисників, що відповідає положенням статей 7, 40, ч. 1 ст. 193 Кримінального процесуального кодексу України. Дозволити слідчому бути присутнім при розгляді цього клопотання, ініційованого саме слідчим в межах його компетенції", - заявила суддя Світлана Муратова.

Слідчий прийматиме участь не як учасник процесу, а як учасник відкритого судового засідання.

Як повідомляв Depo.Харків, 7 червня на ТЦ "Барабашово" стався конфлікт навколо одного з магазинів, що знаходиться в оренді в учасника АТО. На стороні колишнього орендаря, у якого давно закінчився термін оренди, виступили представники "Національного корпусу", спровокувавши силовий конфлікт застосуванням арматур, тупих і колючих предметів.

Під час конфлікту побили журналіста-оператора служби новин "Вісті" Вадима Макарюка. Група невідомих накинулись на оператора: залили очі газом, розбили обличчя, розтрощили камеру і витягли звідти карту пам'яті з відзнятим матеріалом. На відео очевидців помітно, як невідомий стріляє у бік оператора.

Слідчі дії ведуться за ч. 2 ст. 171 (перешкоджання журналістській діяльності), ст. 345-2 (насильство щодо журналіста), ч. 2 ст. 187 (розбій) КК України. Увечері 11 червня одному з учасників конфлікту оголосили про підозру.

Прокуратура вимагатиме тримання підозрюваного під вартою без можливості внесення застави.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook