ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Підприємці з Донбасу тікають від війни на Харківщину

Зараз в області працює близько 25 тис. малих підприємств, в яких задіяні 120 тис. працівників
Depo.
24 червня 2015 14:39
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської облдержадміністрації з посиланням на директора департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Віктора Коваленко під час зустрічі з українським бізнес-омбудсменом Альгірдасом Шеметою.

"Підприємницьке середовище швидко адаптувалося в рамках змін зовнішніх торговельних операцій. Ми втратили практично 50% ринку РФ, Донбасу і Криму, але малий і середній бізнес переорієнтувався, і за минулий рік у нас вже збільшився товарообіг з ЄС на 17%", - сказав Коваленко.

Він пояснив, що бізнесмени з окупованих територій переїхали до Харківської та інших областей, тому зараз у регіоні число підприємців значно збільшилося.

Він також зазначив, що показовим є те, що Європейський банк реконструкції та розвитку відкриває свій офіс у Харкові. Крім того, на початку липня облдержадміністрація спільно з ЄБРР буде проводити тренінги та навчання представників малого та середнього бізнесу, і надалі - відбір підприємств для фінансової підтримки ЄБРР.

"Діє Програма розвитку малого та середнього бізнесу в Харківській області, на цей рік визначено 647 тис. грн. фінансування. Найближчим часом ми почнемо розглядати пропозиції, в основному, від підприємців з сільської місцевості. Кошти підуть на придбання сільгосптехніки. Надавати підприємцям будуть безвідсоткові кредити, які видаватимуться на два роки", - пояснив Коваленко.

Також він додав, що в області працює 1200 іноземних компаній. На сьогодні облдержадміністрація розробила 200 інвестиційних пропозицій проектів, які пропонують на розгляд потенційним інвесторам.

Більше новин про життя Харкова читайте на kh.depo.ua