Під Харковом палає храм Московського патріархату

У Харківській області в місті Люботин горить церква Миколи Чудотворця (Українська православна церква Московського патріархату)

Про це повідомляють користувачі соціальних мереж, передає Depo.Харків.

 

За відомостями очевидців, церква, що розташована в місті Люботин Харківського району, по вулиці Чудновського, 11 загорілася сьогодні,14 квітня, у другій половині дня.

 

На місці працюють кілька пожежних бригад. Подробиці з'ясовуються.

 

 

 

Довідка Depo.Харків. Перший храм у Люботині був побудований при залізничній станції Люботина у 2-й половині ХІХ ст. Храм був зведений у 1890 році і освячений на честь Святителя Миколи Чудотворця і цариці Олександри.

 

Храм проіснував до 1943 року і був підірваний німцями. Зараз на його місці знаходиться залізничне управління.

 

Після закінчення війни місцева жителька Єлисавета (прізвище невідоме) склала заповіт, в якій заповіла будинок православній парафії Люботина для будівництва православного храму. Заповіт було виконано, і в 50-х роках ХХ ст. будинок цієї жінки був переобладнаний під храм і освячений на честь Святителя Миколи Чудотворця.

 

У 1975 році проведена реконструкція, під час якої були побудовані вівтарна частина, праве крило і деякі службові приміщення. Реконструкція була проведена в кілька етапів і в 80-х роках ХІХ ст. храм прийняв свій нинішній вигляд.

7

 липня 2010 р Вікарієм Харківської Єпархії Архієпископом Онуфрієм освячено місце під будівництво типового храму в огорожі нині діючого.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook