Під Харковом засудили ветерана Іловайська, який побив неслухняного солдата

У Харківській області суд визнав капітана-контрактника у перевищенні влади чи службових повноважень
Depo.
13 листопада 2016 12:08
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в рішенні Чугуївського міського суду Харківської області від 8 листопада.

Підсудний – військовослужбовець-контрактник, начальник групи (зенітних засобів безпосереднього прикриття) навчально-тренувального комплексу факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ Харківського національного університету Повітряних Сил, капітан. Чоловіка обвинувачували у скоєнні злочину, передбаченому ч.4 ст. 426-1 КК України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, застосування нестатутних засобів впливу у особливий період).

Підсудний був в.о. командира батальйону охорони військової частини польова пошта В1724. Суд встановив, що 31 травня 2016 року близько 7:55, знаходячись в приміщенні службового кабінету, підсудний вдарив потерпілого один раз долонею правої руки по шиї, від чого останній впав на правий бік, після цього, підійшовши, наніс не менше 5 ударів правою ногою в область тулубу, завдавши тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості.

Під час суду обвинувачений свою вину визнав та пояснив, що вдарив солдата тому, що він, незважаючи на обов’язок заступити в наряд, самовільно залишив частину і не бажав повідомити причини цього вчинку. Свої дії капітан пояснив як не дисципліною поведінкою солдата, так і травмами, отриманими під час участі в бойових діях під Іловайськом в серпні 2014 року

Наступного дня солдата помістили у шпиталь. У шпиталі бійця відвідував підсудний, який пропонував грошові кошти на відшкодування завданої шкоди, від яких потерпілий відмовився, повідомивши, що претензій не має. У подальшому капітан добровільно відшкодував витрати шпиталю на лікування солдата.

Суд визнав капітана винним і призначив йому покарання нижче від найнижчої межі, визначеної санкцією ч.4 ст.426-1 КК України із застосуванням статті 69 КК України, у виді двох років позбавлення волі. Це покарання суд замінив на службове обмеження для військовослужбовців строком на два роки зі щомісячним відрахуванням 15% із суми грошового забезпечення останнього в дохід держави.

Також суд стягнув на користь потерпілого 15 тис. грн у рахунок відшкодування моральної шкоди.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків