Під Харковом посадили в тюрму солдата, який на десять місяців утік із частини

На Харківщині чоловіка визнали винним у дезертирстві та самовільному залишенні місця сліжби
Depo.
25 липня 2016 10:58
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в рішенні Чугуївського міського суду Харківської області від 15 липня, що опубліковане в Єдиному реєстрі судових рішень України.

Обвинувачений – мешканець Зміївського району 1983 року народження, якого мобілізували 10 лютого 2015 року. Чоловікові висунули обвинувачення ч. 4 ст. 407 (самовільне залишення місця служби, вчинене в умовах особливого періоду) та ч. 3 ст. 408 (дезертирство, вчинене в умовах особливого періоду) КК України.

Згідно матеріалів справи, військовослужбовець, який проходив службу в Башкирівці під Чугуєвом, самовільно залишав місце служби з 19 по 27 червня 2015 року, а також 29 липня 2015 року по 19 лютого 2016 року. Ці дії слідство кваліфікувало як самовільне залишення військової частини поважних причин вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану.

Крім цього суд встановив, що, 22 лютого 2016 року солдат самовільно залишив військову частину та в подальшому перебував за місцем свого проживання, не вживаючи жодних заходів для повернення в розташування, до виявлення його 13 травня 2016 року на блокпосту № 9 неподалік смт. Красногорівка Донецької області. Ці дії кваліфіковані як дезертирство.

Обвинувачений в судовому засіданні свою вину в інкримінованому йому злочині визнав повністю, щиро розкаявся та повністю підтвердив зазначені в обвинувальному акті обставини.

Суд визнав чоловіка винним та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком 5 років.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків