ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Переселенці жаліються на малооплачувану роботу

У Харкові тимчасові переселенці з Луганської та Донецької областей жаліються, що керівники місцевих підприємств неохоче беруть їх на роботу, бо вважають ненадійними співробітниками
Depo.
22 квітня 2015 10:45
ФОТО: depo.ua

Якщо їм пропонують роботу, то здебільшого малооплачувану, яка не дозволяє винаймати житло, повідомляє "Радіо Свобода", передає кореспондент Харків.depo.ua. Офіційно обласний центр зайнятості повідомляє, що з жовтня минулого року до них на облік стало понад три тисячі вимушених переселенців, а працевлаштувалися понад сімсот осіб.

За даними волонтерських організацій, до Харкова з Донбасу прибуло на проживання близько трьохсот тисяч людей. Натомість за даними соціальних служб, на облік стала 161 тисяча внутрішньо переміщених осіб. Всі вони потребують харчування, житла, лікування, одягу та постійного заробітку - роботи, що дозволяла б не почуватися жебраком.

Працевлаштуванню переселенців не сприяють такі фактори як: пригнічений психологічний стан, втрата соціальних зв'язків, відсутність постійного місця проживання. Фахівці також кажуть, що переселенці погано орієнтуються на ринку праці в незнайомому місці, мають навички, які не є затребуваними.

Волонтер громадської організації "Станція Харків" Катерина Стрельченко озвучує мотиви ще однієї перепони щодо постійного заробітку. Трударі з Донбасу, зокрема, шахтарі звикли до високих зарплат, а харківський ринок працевлаштування не здатен запропонувати заробітку, до якого вони звикли.

"Є така думка серед переселенців, що харківські роботодавці навмисно занижують зарплату, коли бачать, що вони з Донбасу. Вони не можуть повірити, що у нас такі зарплати були завжди: дві з половиною, три-чотири тисячі, якщо це кваліфіковані робітничі спеціальності", - зазначила Стрельченко.

Нещодавно проведений ярмарок можливостей показав, що на сьогоднішній день переселенці можуть передусім розраховувати на професії пакувальника, бухгалтера, слюсаря тощо. В службах таксі водії розповідають, що останнім часом збільшилася кількість колег з автівками з донецькими номерами.