Парламент має контролювати розслідування масового отруєння харківською горілкою, - Хомутиннік

Парламент повинен взяти справу про масове отруєння громадян алкоголем під особистий контроль
Depo.
4 жовтня 2016 13:08
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації партії "Відродження", про це заявив керівник депутатської групи "Партія "Відродження" Віталій Хомутиннік.

Він нагадав, що за даними Держпродпотребслужби, випадки отруєння фальсифікованим алкоголем зафіксовані вже в чотирьох областях - Харківській, Луганській, Донецькій і Миколаївській. І назвав ставлення влади до цього інциденту безвідповідальним.

"В цілому ми маємо 77 випадків отруєння, внаслідок яких загинули 38 громадян. Велика частина була жителями Харківщини. Якби аналогічний випадок стався в Європі, він мав би серйозні наслідки, як для тих, хто скоїв цей злочин, так і для чиновників, відповідальних за регулювання даної сфери. В Україні все звелося до показу декількох сюжетів на телебаченні та заяви прокуратури про затримання зловмисників. І все. Ніяких покарань чиновників", - підкреслив Хомутиннік.

Він додав, що цей трагічний інцидент показав, що державний контроль над спиртовою галуззю в Україні відсутній.

"Сьогодні спиртові заводи контролюються місцевими напівавторитетами, які співпрацюють з державними службовцями. Треба приймати рішення по цій галузі на центральному рівні. І партія "Відродження" вважає, що таке ставлення влади до цієї трагедії є безвідповідальним. Ми вважаємо, що український парламент повинен взяти розслідування цієї справи під свій особистий контроль", - заявив народний депутат.

У свою чергу, глава фракції партії "Відродження" в Харківській обласній раді, заступник голови облради Володимир Скоробагач зазначив, що це питання буде розглянуто на черговій сесії обласної ради.

"Ми вимагаємо від відповідальних за розслідування структур якомога ретельніше провести слідчі дії щодо випадків отруєння контрафактним алкоголем в області. Мешканці Харківської області повинні бути впевнені в тому, що правоохоронці зробили все можливе, щоб таке не повторилося надалі", - сказав Скоробагач.

Також він звернувся до жителів з проханням не купувати продукцію сумнівної якості.

"Ми звернулися до засобів масової інформації - на телебачення і радіо - і розмістили інформаційні ролики з попередженням про покупку і тяжкі наслідки вживання сурогатного алкоголю. У пріоритеті нашої роботи - життя і здоров'я наших земляків, і ми підтримуємо керівництво партії "Відродження" в прагненні звернути увагу центральних органів влади на цей кричущий випадок, щоб не допустити такої трагедії в подальшому", - зазначив Скоробагач.

Як повідомляв Depo.Харків, метиловий спирт, з якого в Харкові виготовляли алкоголь, організатори незаконного виробництва закупили в місті Сєверодонецьк Луганської області. Зараз затримані організатор виробництва сурогатного алкоголю, три його пособника, а також обрані міри запобіжного заходу трьом власникам магазинів, де продавався неякісний алкоголь.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків