Отруєння сурогатом на Харківщині: в деяких точках рідина видавалася за коньяк

У Харківській області не називають виробника горілки, якою на смерть отруїлися 13 людей
Depo.
26 вересня 2016 16:45
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це під час брифінгу повідомила прес-секретар прокуратури Харківської області Віта Дубовик.

"Здебільшого в цих районах алкоголь продавався на розлив, тому говорити зараз про те, що підроблялася алкогольна продукція тієї чи іншої марки, передчасно. В одних районах ця рідина видавалася за коньяк, в інших – за горілку. У багатьох потерпілих вдома вилучили на експертизу тару, в якій вони принесли. Це взагалі пластикові пляшки з-під води. Тому говорити, що це та чи інша горілка, прокуратура вважає, що це дуже передчасно. Так, були вилучені у цих магазинах пляшки з етикетками певних марок, їх близько п’яти. Якщо попереджувати населення, що в нас є загроза, то треба казати про будь-який алкоголь, який має сумнівне походження. Не про якусь конкретну марку, а про весь алкоголь, що продається в сумнівних місцях і має сумнівне походження", - наголосила Дубовик.

Вона підкреслила, що алкоголь у магазинах та інших приміщеннях підозрюваних вилучений. "Це не у великій кількості, тому що це роздрібна торгівля. Для нас зараз найголовніше знайти, звідкіля вони це брали. Це кілька каністр там, кілька каністр тут. Мова йде про десятки літрів, не про сотні", - зазначила Дубовик.

Вона наголосила, що зараз інформаційна робота проводиться: дільничні та місцеві медики проводять подвірний обхід та інформують населення про небезпеку.

Як повідомляв Depo.Харків, в Харківській області кількість загиблих внаслідок отруєння алкоголем збільшилася до 13 осіб, госпіталізованих – до 22 осіб. За відомостями Державної фіскальної служби, у певних місцях люди отруїлися горілкою, що була налита у пляшки з етикеткою "Пшенична" ТОВ "Олександрія БЛІГ".

Правоохоронці затримали трьох власників магазинів у трьох районах області, де неякісний продавався алкоголь. Слідство триває за ч. 3 ст. 204 Кримінального кодексу України (виготовлення неякісних продуктів, що спричинило тяжкі наслідки).

24 вересня у Вовчанську Харківської області суд арештував господарку магазинів, де продавався сурогатний алкоголь, визначивши їй розмір застави у 275 тис. грн.

25 вересня в Харківській області суд взяв під цілодобовий домашній арешт двох власників магазинів, де продавався сурогатний алкоголь.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків