Освітня лихоманка: Куди та за скільки йдуть вчитися харківські абітурієнти (ФОТО)

У скільки майбутнім студентам Харківщини обійдеться навчання та які професії обирають цьогорічні абітурієнти

Освітня лихоманка: Куди та за скільки йд…

На Харківщині стартує зовнішнє незалежне оцінювання. Цього року на тестування зареєструвалися 21 тисяча людей - такі дані оприлюднив Регіональний центр оцінювання якості освіти. З них 55% - це учні 11 класів, а ще – випускники училищ, коледжів та технікумів.

За словами заступника голови Харківської ОДА Анатолія Бабічева, в області працюватимуть 94 пункти тестування, 66 розташовані в Харкові. Окрім обов'язкового предмета - української мови та літератури – найпопулярнішими виявилися ЗНО з історії України та з математики. На них зареєструвалися 10 та 8,5 тисячі випускників відповідно.

"Починається прийом заяв до ВНЗ з 12 липня і закінчується 26 липня. На напрямки підготовки, де існують творчі випробування, завершення прийому документів в нас буде 20 липня", - зауважив Бабічев.

Зараховуватимуть на бюджетні місця 7 серпня. На контракт можна буде вступити аж до 30 вересня. Всього можна буде подати 7 заяв на 4 спеціальності. Перше ЗНО на Харківщині відбудеться вже у вівторок, 22 травня. Абітурієнти складатимуть іспит з математики.

Рейтинг спеціальностей

Вибір спеціальності – чи не найболючіше питання для абітурієнта. І хоча нині вища освіта не є запорукою та гарантією подальшого працевлаштування, кожен абітурієнт має вирішити, що вивчатиме наступні 5-6 років. За даними торішньої вступної кампанії, найпопулярнішими спеціальностями серед вступників на бакалаврат в Україні стали "Філологія", "Право" та "Менеджмент". На них подали, відповідно, 85 тисяч, 74 тисячі та 59 тисячі заяв. Такі розрахунки оприлюднили в Міністерстві освіти та науки України.

А от найменш популярними спеціальностями, за рейтингом МОН, стали "Богослов'я" (185 заяв без урахування духовних ВНЗ) та "Гідроенергетика" (193 заяви на вступ). Трохи більше заяв у спеціальностей "Релігієзнавство" та "Освітні та педагогічні науки".

Потрапила до рейтингу непопулярних і спеціальність "Атомна енергетика", хоча такі спеціалісти в Україні нині затребувані, та й навчання в атомників, як і у гідроенергетиків, безкоштовне.

Вартість навчання та рейтинги ВНЗ

Що ж до вибору самих вишів, традиційно на Харківщині у п'ятірці лідерів за кількістю заяв на навчання опиняються ХНУ ім. Каразіна, НТУ "ХПІ", НАУ ім. Н.Є. Жуковського (ХАІ, – Ред.) та Національний фармацевтичний університет.

До того ж, згідно з британським рейтингом QS World University Ranking, найкращим університетом України став Харківський національний університет ім. Каразіна. У всесвітньому рейтингу, він посів 401 місце. Ще один визнаний британцями харківський "виш" – Політехнічний університет.

Студентські та шкільні форуми рясніють повідомленнями щодо популярних спеціальностей. Серед найбільш обговорюваних – ІТ-освіта. Здебільшого, зізнаються абітурієнти, цей напрямок приваблює високими зарплатами та можливістю працювати за кордоном. Не зменшується попит і на спеціальності "Право", "Міжнародні відносини" та "Іноземна мова" (найчастіше - англійська). От тільки навчання на таких спеціальностях для тих, кому не пощастить потрапити на бюджет, обійдеться недешево. Так, наприклад, вивчення іноземної мови в університеті ім. Каразіна обійдеться бакалаврам у 21 тис. грн на рік. Найпопулярніша минулого року українська філологія – у 17,3 тис. грн, а комп'ютерні науки – у 13,4 тис. грн.

У "Політесі" вивчення комп'ютерної справи обійдеться бакалаврам у 10 тис. грн на рік. У таку ж суму обійдеться й вивчення іноземної мови та прикладної лінгвістики в НТУ ХПІ.

Вивчення міжнародної економіки в Харківському національному економічному університеті обійдеться у 17,2 тис. грн на рік.

Варто також зазначити, що цього року Кабмін розширив перелік професій загальнодержавного значення. До нього додали спеціальності зварювальник, машиніст дорожньо-будівельних машин, монтажник систем утеплення будівель, слюсар з механоскладальних робіт, слюсар-інструментальник, слюсар-ремонтник. Урядовці пояснюють – цих фахівців у країні не вистачає. Тож і вчитимуть їх повністю за кошти держави.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme