UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Опора" заявила про масові порушення в окружних комісіях Харкова

Спостерігачі "Опори" заявили про масові спроби членів дільничних комісій виправити протоколи на території окружної комісії

Про це Depo.Харків повідомили у громадянській мережі "Опора".

Так, за даними мережи, в одному з таких випадків член комісії 631589 напав на спостерігачку і вдарив її.

"На ОВК №172 спостерігачка стала свідком того, як член комісії 631589, після того, як комісію направили для уточнення даних в протоколі, почала дописувати ці дані в приміщенні окружної виборчої комісії. Спостерігачка почала знімати члена комісії з протоколом в руках і жінка побігла. "Опора" звернулась до поліції з заявою про можливе скоєння злочину, передбачене чт. 158 Кримінального кодексу", - розповіли в "Опорі".

За деякий час комісія повернулася і її знов направили на уточнення. Спостерігачка знову зробила зауваження членам комісії через те, що вони виправляли дані в протоколі неподалік ОВК. "Тоді один з них напав на неї і вдарив по руці, в якій спостерігачка тримала телефон. "Опора" викликала поліцію на ОВК і написала заяву про скоєння злочину, передбаченого ч. 2  ст. 157 ККУ", - зазначили в мережі.

У інших окружних комісіях "Опора" також фіксувала випадки спроб переписування - за цим були помічені представники ДВК на окружних комісіях №179 та 181, у комісії 177 округу спостерігачка побачила в руках у представниці ДВК печатку і попередила про це членів окружної комісії.

Крім того, 21 липня члени дільничної виборчої комісії №631666 видалили спостерігачку "Опори". "Ситуація виникла через те, що на дільницю прибула для голосування людина з інвалідністю і не змогла потрапити всередину - приміщення не пристосоване для голосування таких людей, - розповіли в мережі. - Через це комісія вирішила винести виборчу документацію до виборця. Спостерігачка зафіксувала цей факт і написала заяву до поліції, після чого комісія прийняла рішення про її видалення".

Спостерігачка викликала поліцію і попросила надати їй вмотивовану постанову про її видалення. Після двох годин очікування комісія не надала постанову, тому спостерігачка залишилась на дільниці, написавши в поліцію дві заяви про скоєння правопорушень, передбачених ст. 157 Кримінального кодексу (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) і ст. 159 Кримінального кодексу (Порушення таємниці голосування).

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області станом на 16:00 явка виборців становила 38,05%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook