Операція "Нове обличчя": Як Кернес після мерських виборів збереже владу в Харкові

Харківський міський голова Геннадій Кернес навіть у випадку програшу на майбутніх місцевих виборах шукає шляхи втримати свій політичний влив

Операція "Нове обличчя": Як Кернес після…

Під час парламентських виборів жоден із підтриманих Кернесом харківських мажоритарників не пройшов до Ради. Не спрацювали, здавалося б, гарантовані та апробовані роками технології кандидата-брелока, коли мер особисто на кожному заході з'являвся зі "своїм" протеже, не спрацювали ані потужний адміністративний ресурс, ані майже суцільний контроль місцевого телевізора.

 

Проведені по-тихому заміри показують, що перемога Кернеса на майбутніх мерських теж не є вже такою й очевидною. Особливо, якщо взяти до уваги те, що свого кандидата висуватиме бренд "Слуга народу", що виніс вперед ногами усіх мажоритарників від градоначальника. Особливо, якщо взяти до уваги кулуарні спроби вмовити бізнесмена Олександра Ярославського брати участь у виборах (поки що ці спроби невдалі, Ярославський пропонує людину замість себе, однак впливові гравці не погоджуються на мера Харкова, який буде виконувати СМС-вказівки олігарха з Лондона. Але це поки що!). Особливо якщо взяти до уваги можливу участь у виборах рейтингового нардепа від ОПЗЖ Олександра Фельдмана (а саме ця партія показала потужний результат на Харківщині). Особливо якщо взяти до уваги міністерське крісло Арсена Авакова, який довів, що може не дати Кернесу використовувати адмінресурс і фальсифікувати результати волевиявлення. І ще низка менш важливих "особливо".

 

 

До сьогодні не існує остаточного сценарію розвитку подій. Мер, вочевидь, одночасно робитиме кілька ставок. Кернес не був би Кернесом, якби у 2013-му поставив тільки на Віктора Януковича й забув поставити на Ігоря Коломойського, якби у 2019-му поставив тільки на Петра Порошенка й забув поставити на Коломойського. Тому й зараз чинний мер йтиме на вибори кількома колонами, у тому числі домовлятися із "зеленими" через одного дуже впливово іудея.

 

Опитування засвідчили тотальний попит на нові обличчя. І ця карта в  ̶н̶а̶п̶е̶р̶с̶т̶к̶у̶ ̶ колоді Кернеса є, причому аж із 2016 року (ну, не був би Кернес Кернесом). Кабінетами харківської мерії ходять чутки, що мер розглядає можливість повернення до достатньо комфортної та більш безпечної з юридичної точки зору позиції секретаря Харківської міської ради. При цьому на посаду контрольованого мера, яким свого часу був пріснопам’ятний християнський соціаліст Михайло Добкін, Кернес просуватиме одного зі своїх молодих і незаплямованих наближених – заступника Харківського міського голови з питань сім'ї, молоді та спорту Костянтина Лобойченка.

 

30-річний Лобойченко був призначений на посаду у 2016 році. Він не має антирейтингу (на відміну від того ж начебто наступника – правої руки мера Ігоря Телехова), не одіозний, не зашкварений у пекельних корупційних скандалах, абсолютно всьому завдячує нинішньому градоначальнику – тому контрольований.

 

 

На фото: Костянтин Лобойченко (БМ)

 

Чоловік повністю вписується у концепцію "молодого обличчя". Якщо ще Кернес піддасть у рекламну кампанію свого протеже "зе-стилістики", телевізора та грамотного піару, то цей кандидат, за наявності купи кандидатів-двійників і фейків, може цілком вірогідно або виграти, або допомогти виграти самому Кернесу, забравши у головного конкурента від "Слуги народу" голоси.

 

Зараз консультації щодо кандидатів продовжуються. Не виключено, що під місцеві вибори з'явиться й нова політична сила, куди увійдуть незаплямовані, але "старі обличчя" (і це не про вік). Утім, майже вирішеним є питання, що вибори мерів обласних центрів і міських рад відбудуться у грудні 2019 року, а вибори до ОТГ – у березні 2020 року. Юристи Офісу президента та Андрія Богдана винайшли формулу, як це зробити конституційно та нібито законно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook