Округ 179 на Харківщині: Хто переможе "міцних господарників" із 30-річним стажем
У Харківській області на мажоритарному окрузі №179 залишається 10 кандидатів, що балотуються до Верховної Ради України
На цей час по округу, який охоплює Красноград, Лозову, Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський, Сахновщинський райони, балотуються 10 кандидатів. Один із кандидатів – представник партії Петра Порошенка "Європейська Солідарність", секретар Лозівської міської ради Сергій Коба – 3 липня зняв свою кандидатуру. Таким чином, на вказаному окрузі балотуються:
1) самовисуванець, чинний нардеп Анатолій Гіршфельд;
2) кандидат від партії "Самопоміч", підприємець Олексій Голіков;
3) кандидат від партії "Радикальна партія Олега Ляшка", лікар-анестезіолог Красноградської районної лікарні Ігор Головінов;
4) кандидат від "Аграрної партії України", керівниця фермерського господарства Валентина Земляна;
5) самовисуванець, підприємець Ігор Каулько;
6) кандидат від партії "Слуга народу", харківський адвокат Олексій Кучер;
7) кандидат від партії "Патріот", підприємець Сергій Слабун;
8) кандидат від партії "Опозиційна платформа – За життя", підприємець Сергій Степанов;
9) кандидат від партії "Громадянський рух "Хвиля", безробітний киянин Вадим Трюхан;
10) кандидат від партії "Опозиційний блок", голова Харківської облради Сергій Чернов.
Головними претендентами на перемогу, вочевидь, є нардеп кількох скликань Анатолій Гіршфельд, голова Харківської облради Сергій Чернов і представник "Слуги народу", відомий адвокат Олексій Кучер.
Екс-регіонал Анатолій Гіршфельд йде по округу самовисуванцем, не домовившись ані з "Опозиційним блоком" Кернеса – Вілкула – Мураєва, ані з "Опозиційною платформою" Медведчука – Бойка – Льовочкіна. У Верховній Раді Гіршфельд із 2002 року – останні 17 років. Попередні скликання він тою чи іншою мірою асоціювався з "Партією регіонів" чи її уламками.
Підприємець володіє промисловою групою "УПЕК", до складу якої входить Лозівський ковальсько-механічний завод (ЛКМЗ). Це підприємство є містоутворюючим і дуже важливим для округу. З огляду на стару систему комунального господарства, відсутність ефективних місцевих котелень, 80% Лозової забезпечується теплом від ЛКМЗ. На заводі Гіршфельда також працюють більше 2 тисяч мешканців міста, відтак кілька десятків тисяч громадян узалежнені від кандидата. Не виключено, що саме цим зумовлене бажання Гіршфельда балотуватися по округу №179.
Останні роки Гіршфельд був у депутатській групі "Воля народу". Група офіційно не входила до коаліції чи до опозиції, тільки ситуативно долучалися до голосувань. Системністю роботи й сам депутат похвалитися не може.
Згідно інформації від спостерігачів мережі "Опора", Гіршфельд відвідав тільки 56% засідань парламенту і 47% засідань Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, членом якого він є. При цьому він не голосував 10,6 тисяч разів, "за" проголосував майже вдесятеро менше – 1185 разів, "проти" – 19, "утримався" – 58. Крім цього, за підрахунками спостерігачів, Гіршфельд має до смішного малий відсоток виконаних обіцянок виборцям.
Гіршфельд у верховній раді перебуває три останніх скликання. Усі попередні "заходи" в Раду мали приблизно таку ж статистику. Сподіватися на те, що промисловець раптом змінить своє ставлення до виконання обов’язків народного депутата, не доводиться. Незважаючи на це, він має шанси на обрання, адже саме на його підприємствах працюють тисячі виборців (і знову здраствуйте, адмінресурс!).
Ще одним представником "міцних господарників" є голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, який іде під егідою мера Харкова Геннадія Кернеса. Це політик регіонального масштабу, який за межами обласного центру навряд чи відомий.
На посаді голови Харківської обласної ради Чернов із 2008 року. Тобто він "пересидів" низку харківських губернаторів – Арсена Авакова, Михайла Добкіна, Ігоря Балуту, Ігоря Райніна. Залишається при посаді Чернов і зараз, за головування в Харківській ОДА Юлії Світличної. Чернов – представник "старої номенклатури", який прийшов в управлінський сектор на самому початку 1990-х років. Він зумів залишатися при посаді і за "помаранчевих", і за "біло-блакитних", і вже після Революції Гідності.
Хоча саме проти Майдану він активно виступав. Відомим є фото, де Чернов разом із Добкіним на сесії Харківської облради під час кривавих подій в Києві вдягнули футболки на підтримку міліцейського спецпідрозділу "Беркут". Незважаючи на це, він залишився у керма й після 2014 року.
Передвиборчу кампанію Чернов будує переважно на робочих поїздках по регіону (насамперед по округу) та повідомленнях про плани. "Так, обласна рада у 2019 році розглядає можливості фінансування: капітального ремонту покрівлі даху Миколаївської школи (3,4 млн грн), Зачепилівської школи (1,9 млн грн), відновлення покрівлі Руновщинської школи (2,9 млн грн)", – заявили у прес-службі після поїздки Чернова до Зачепилівки. Однак не уточнили, коли саме ці плани будуть здійснені. Подібні заяви розповсюджуються й щодо інших соціальних чи інфраструктурних об’єктів області.
Чернов у владних кабінетах уже майже 30 років. Продемонструвати свої здібності можливість він мав, люди побачити ефективність – також.
Третій найімовірніший претендент – представник партії "Слуга народу" 34-річний адвокат, юрист Олексій Кучер. До цього чоловік не обіймав ніяких політичних або управлінських посад, однак сам суб’єкт висування – президентська партія – дає цьому кандидату фору в кількадесят відсотків. Презентуючи свою програму, Кучер заявив, що вже написав низку законопроектів, зокрема щодо впровадження податкових пільг роботодавцям, котрі офіційно працевлаштовують молодь без досвіду, а також законопроект щодо можливості легально поєднувати працю та навчання.
Він ніколи не був у публічній політиці. Це одночасно і "мінус", але й "плюс". Є сподівання, що кандидат принесе нові підходи для вирішення хронічних державних проблем.
Кучер отримав прізвисько "адвокат диявола", як герой однойменного фільму з Кіану Рівзом і Аль Пачино, оскільки безкомпромісно в судах захищав своїх клієнтів. Сам же адвокат стверджує, що значній частині своїх підзахисних, насамперед ветеранам АТО та ООС, він надавав допомогу абсолютно безкоштовно.
Попередні соціальні опитування на окрузі №179 дають представнику "Слуги народу" більше 30% голосів, чого має більш ніж вистачати для обрання.
Решта кандидатів на окрузі є маловідомими, рейтинги їхніх політичних сил також не є переконливими. Тож вони навряд чи всерйоз можуть претендувати на перемогу.
Читайте також: Округ №179: Хто зупинить серію виборчих "гешефтів" Гіршфельда.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків