ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Обладнання Харківського тракторного заводу хотіли вивезти на Росію, - джерело

У Харкові правоохоронці зупинили вивезення на Росію обладнання тракторного заводу
Depo.
3 червня 2016 16:57
ФОТО: depo.ua

Про це кореспондентові Depo.Харків повідомило поінформоване джерело у правоохоронних органах.

"Був зупинений цілий комплекс мір, спрямованих на вивіз обладнання до Росії, демонтаж обладнання, скорочення робочих місць", - сказав співрозмовник агентства.

Крім цього, за його відомостями, у травні про підозру у скоєнні злочину було повідомлено гендиректору "Харківського тракторного заводу" Андрію Ковалю.

Довідка Depo.Харків. ВАТ "Харківський тракторний завод імені Орджонікідзе" - найбільший виробник колісних і гусеничних сільськогосподарських тракторів, будівельно-дорожньої техніки і тягачів в Україні. Підприємство було засновано в 1930 р., за свою історію випустило понад 3 млн одиниць тракторів та іншої техніки. В асортимент продукції входять колісні та гусеничні трактори різної потужності, бульдозери, тягачі, навантажувачі та ін. Традиційно поставляє продукцію на зовнішньому ринку – включаючи країни Європи, Азії, Африки, продукція сертифікована за європейськими стандартами якості.

Державі належить 27,6% акцій підприємства, 24,9% акцій - компанії "Тетра-Інвест" (Дніпропетровськ), 24,8997% акцій - ЗАТ "Алатау" (Харків), 14,35% акцій належать компанії "Фірма "Незалежність" (Харків). Усі три компанії афілльовані з бізнесом харківського підприємця Олександра Ярославського.

У 2015 році завод виробив близько 1600 тракторів - на 10% більше, ніж у 2014 році.
За підсумками року ХТЗ отримав чистий збиток у розмірі 218,05 млн грн, тоді як в 2014 році чистий прибуток становив 449,4 млн грн.

З 9 березня 2016 року Генеральний директор ХТЗ Владислав Губін залишив свою посаду, а з 10 березня за рішенням наглядової ради на цю посаду було призначено Андрія Коваля, який керував заводом у 2006 -2007 рр. (коли заводом володіла "група УкрСиббанку", на даний час – група DCH).