Нова Харківська міськрада: кільканадцять друзів Кернеса і "пиляки" бюджету

Харківська міськрада буде представляти собою мікс із колишніх "регіоналів", людей Кернеса, бізнесменів, які наживаються на бюджеті, та типових пристосуванців

Нова Харківська міськрада: кільканадцять…

Майже у всіх фракціях будуть присутні достатньо відомі в місті люди, на яких "нема де проби ставити".

57 з 84 мандатів у міськраді отримала партія "Відродження", першим номером якої йшов переобраний мер Харкова Геннадій Кернес. Фракція цієї політичної сили буде створена з людей, які й у попередніх скликанням Харківської міськради розподіляли, освоювали, контролювали та "розпилювали" бюджетні гроші.

Зокрема, знову став депутатом директор Департаменту будівництва та шляхового господарства Володимир Чумаков. Саме він був засновником компанії "Паркінг+", яку потім переписав на наближених осіб. Департамент, очолюваний Чумаковим, за останні 5 років щедро відсипав цій фірмі будівельних підрядів на сотні мільйонів гривень. При цьому підприємство "Паркінг+" навіть підозрювалося Антимонопольним комітетом у тендерній змові.

Ще однією фірмою - тендерним улюбленцем міськради Кернеса є ТОВ "ДБК "Уровень". Минулого тижня ця фірма виграла підряд на будівництво велодоріжки вздовж Лісопарку (вартість підряду в кілька разів більша за вартість аналогічного львівського проекту), а також фігурувала, на думку правоохоронців, серед фіктивних контрагентів Парку Горького. Співзасновник цієї фірми – депутат від "Відродження" Валерій Пєвнєв, який виграв вибори по округу №56.

Отримає мандат депутата й директор КП "Харківспецбуд" Богдан Долина. Його фірма "Харківбудмонтаж" будувала "Центр поводження з тваринами", який активісти порівнюють з шкуродернею.

Незадовго до дня голосування міськрада перечислила кілька мільйонів гривень ТДВ "Спецбуд-3" на ремонт внутрішньоквартальних доріг. Власником цієї фірми є Віталій Ганжа. Він також обраний депутатом від "Відродження", то ж тепер отримувати бажані підряди йому стане ще простіше.

Але є ті, хто заслуговує на особливу увагу. Наприклад, новообраний депутат від "Відродження" Ігор Аріх. Члени його родини були серед засновників майже десятка обслуговуючих кооперативів, які безкоштовно отримували землю від міськради. Лише пара прикладів: у 2008 році обслуговуючий кооператив "ЖБК "Легація" безплатно отримав 6,3 га "смачної" землі у Лісопарку на вулиці Батумській. За деякий час кооператив ліквідували, а земля залишилася у приватній власності. Серед засновників структури була людина з на диво подібним до депутатського прізвищем – Світлана Аріх. Ще один приклад: у 2013 році Вищий господарський суд дозволив обслуговуючому "ЖБК "Самдея" залишити у власності 40 га земель танкодрому, які належали Міністерству оборони. Серед засновників цього кооперативу також була та сама Світлана Аріх.

Втім, повернемося до міськради. Разом з віце-мером Андрієм Руденко за списками "Відродження" до неї пройшов й партнер родини Руденка з ТОВ "Авто-Ові" Андрій Жорник. Не залишиться міськрада й без людей, близьких особисто до бізнесу родини Геннадія Кернеса. Зокрема, посвідчення депутата отримає Андрій Кудінов, який є директором ТОВ "Фірма "Діана", що володіє Сумським ринком. Нагадаємо, що співвласником цієї фірми "зовсім випадково" є син Кернеса Даніїл Прівалов.

Також до фракції "Відродження" попадуть й довірені особи харківських нардепів-мажоритарників: Володимира Мисика (Юрій Долинський, Олександр Гудименко, Андрій Чепель) та Дмитра Святаша (Сергій Новіков, Олександр Щиров, Віталій Гагарін).

В цілому ж фракція, що геть не дивно, буде підконтрольна меру Геннадію Кернесу, так що радикальних змін в міських розкладах сил не передбачається.

Щодо представників інших політичних сил у новій Харківраді, цікавого тут небагато. Так, варто відзначити, що представники "Солідарності" аж ніяк не складають монолітної команди: всі вони різні й жодною мірою не залежать від керівника обласної організації, губернатора Харківщини Ігоря Райніна.

Ніхто не знає, куди завтра занесе течія бізнесмена кандидата в мери від "Солідарності", бізнесмена Олександра Давтяна, зятя ректора Харківського національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та голову обласного управління фінінспекції Станіслава Косінова (він, згідно закону, підлягає люстрації, однак мало того, що залишається на посаді, так ще й обрався в депутати від президентського БПП "Солідарність"), екс-"регіонала" Володимира Полозкова, депутатів із фармбізнесу Ірину Цветкову та Сергія Куценка, а також Ігора Романенка, який був партнером екс-нардепа від "Батьківщини" Віталія Немилостивого в ЗАТ "Серп і молот".

Що стосується фракції "Нашого краю", то про неї потрібно знати лише одне: це все люди депутата і власника ТЦ "Барабашово" Олександра Фельдмана. Всі ці депутати - Ігор Овечкін, Андрій Колос, Віктор Ларченко, Олександр Худенко, Віталій Резніченко та Володимир Наконечний - разом із Фельдманом вже були в різних політичних проектах: ВО "Батьківщина", "Партія регіонів" тощо. І завжди лобіювали інтереси головного активу нардепа – ТЦ "Барабашово".

На цьому тлі дещо виділяється "Самопоміч", яка матиме в Харківській міськраді 13 депутатів. В ній немає зовсім скандальних персонажів, але й тут знайшлась "цікавинка" в особі Андрія Саєнка, який має спільний бізнес з батьком одіозного нардепа Євгена Мураєва (між іншим, за непідтвердженою інформацією, Мураєв є племінником екс-прем'єра Миколи Азарова) – ТОВ "Вегабуд-2006". Але вчені, юристи та навіть боєць з АТО, яких привела до ради "Самопоміч", мають "розбавити" тамтешню компанію.

Чи зміниться щось у Харківській міськраді, чи з’явиться там нова реальна опозиція, чи стане мерія більш відкритою, ми дізнаємось вже до кінця року. І ключовою подією стане прийняття бюджету на наступний рік. Якщо він буде проголосований, як завжди, майже без обговорення, то нічого не змінилося. Якщо ж виникнуть питання, дискусії та пропозиції від "опозиції" – значить, Харків і Харківська міська рада нарешті почали рухатися у рпогресивному напрямку.

Довідка Depo.Харків. За результатами минулих місцевих виборів мером Харкова був переобраний Геннадій Кернес. До міськради, чисельність якої скоротилася з 100 до 84 депутатів, пройшли чотири партії: "Відродження" (57 депутатів), "Самопоміч" (13 депутатів), БПП "Солідарність" (7 депутатів) і партія "Наш край" (7 депутатів).

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme